ODTÜ TEKNOKENT'İN KULUÇKALARI:

Dunya Tekno Trend - - ARAŞTIRMA- GELİŞTİRME -

ODTÜ Teknokent’te; ODTÜ KOSGEB TEKMER, Teknogirişim Kuluçka Merkezi, ODTÜ TEKNOKENT Halıcı Yazılımevi Kuluçka Merkezi ve YFYİ Kuluçka Merkezi olmak üzere 4 farklı özellikte çeşitli kuluçka alanları bulunuyor. Bu kuluçka merkezlerinde toplamda 70’in üzerinde girişimciye eğitimler ve iş geliştirme konusunda mentorluk destekleri sağlanıyor.

YENİ FİKİRLER YENİ İŞLER (YFYİ) HIZLANDIRMA PROGRAMI:

2005 yılından beri başarı ile yürütülen program kapsamında 60’ın üzerinde teknoloji tabanlı şirketin kurulması sağlandı. YFYİ toplumdaki girişimcilik algısının yaygınlaştırılarak pekiştirilmesi için farkındalık arttırma eğitimleri ile her yıl 10 binlerce gence ulaşıyor. 2016 yılı itibariyle ulusal pazarda ticarileşme serüvenini başarı ile sürdüren şirketlerin projelerini uluslararası piyasalara kazandırmak üzere bir alt program geliştirmiş olan YFYİ fikirden, şirkete, şirketten sürdürülebilir büyümeye, sürdürülebilir büyümeden uluslararası başarılı şirketlere ulaşmanızı sağlayacak olan çok özel bir hızlandırma programı...

Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM):

ODTÜ Teknokent bünyesinde 2008 yılında kurulmuş animasyon teknolojileri ve oyun geliştirme odaklı bir ön kuluçka merkezi. Şirketleşmemiş ekipleri kabul eden merkez bugüne kadar 65 ekibe destek verdi ve 22 ekibin şirketleşmesini sağladı Yedi yılda ATOM, 300 oyun, 2 milyon doları finansman ve 1 milyon ABD Doları üzerinde ihracat toplamına ulaşmıştır. Alanında 600 saatin üzerinde eğitim sağlayarak binin üzerinde animasyon ve oyun geliştirme sevdalısına dokundu. ATOM ile ilgili en önemli başarı burada desteklenen ekipler henüz şirketleşmemiş olmalarına rağmen yurtdışına satış yapıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.