TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Samsung, katlanabilir akıllı telefonlar için “yapay kas” adını verdiği iki patent başvurusunda bulundu. Şirketin ilk patenti video sinyallerini panoya aktaran esnek bir işlemci panosu, esnek ekran paneli ve esnek bir işlemci panosu arasındaki destekleyici birimden ikinci patenti ise iki bölüme ayrılabilen ve katlanabilen bir ekran panelinden oluşuyor.

Türk mücevherat sektörünün önemli markalarından Atasay, mücevher ve teknolojiyi ‘Smart Jewelry’ ve ‘Smart Business’ta buluşturuyor. Kadın ve erkekler için tasarlanan ürünlerle giyilebilir teknoloji alanına iddialı bir giriş yapan Atasay iki farklı kategoride ürünler sunmaya başladı.

Ağ teknolojileri üreticisi ZyXEL’in akıllı anten teknolojisinin başarısı Brescia Üniversitesi tarafından tescillendi. İtalya’nın en saygın okullarından biri olan Brescia Üniversitesi tarafından hazırlanan raporda ZyXEL’in akıllı anten teknolojisinin sinyal karmaşalarını yüzde 75 oranında engellediği belgelendi.

Siber güvenlik uzmanlığındaki eksiklik, diğer IT alanlarında görülen yetenek açıklarından daha kötü durumda. Intel Security ve Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi (CSIS), hem şirketler hem de ülkeler düzeyinde siber güvenlik uzmanlığı krizi ile ilgili bir rapor yayınladı. Araştırmaya katılanların %82’si siber güvenlik uzmanlığında eksiklik olduğunu kabul ederken; katılımcıların %71’i bu eksiklik nedeniyle hackerlar açısından kolay birer hedefe dönüşen kurumların doğrudan ve ölçülebilir zarar gördüğünü belirtti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.