TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Intel her yıl düzenlediği Intel Geliştirici Forumu’nda (IDF 2016) bu yıl “birleştirilmiş gerçeklik” vizyonunu tanıttı. San Francisco'da gerçekleşen ve binlerce geliştiriciye ev sahipliği yapan etkinlikte Intel’in “birleştirilmiş gerçekliğe” ilişkin yaklaşımını açıklayan Intel CEO’su Brian Krzanich, bunun yeni nesil algılama ve dijitalleşme olduğunun altını çizerek fiziksel ve sanal deneyimleri yaşamanın yeni ve çığır açacak bir yolu olduğunu anlattı.

Eski Nokia ve Microsoft çalışanlarını barındıran Finli HMD şirketi, Nokia markasını diriltmeye hazırlanıyor. Nokia yöneticisi Mike Wang’ın yaptığı açıklamaya göre Nokia markalı üç veya dört adet Android cihazı bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Bu cihazların içinde ise hem tablet hem de akıllı telefon yer alacak.

HP geliştirdiği yeni oyun bilgisayarı ailesini duyurdu. Çapraz duruşlu tasarımıyla dikkat çeken Omen X masaüstü ve Omen 17 dizüstü bilgisayarlar, en iyi oyun ve sanal gerçeklik deneyimlerini yaşatabilmek adına en güncel işlemci ve ekran kartlarıyla birlikte geliyor.

Unify tarafından yapılan araştırmaya göre, dünyadaki toplam çalışan sayısının yüzde 37,2’sini mobil çalışanlar oluşturuyor. 2020 yılında ise işgücünün yüzde 50’si esnek çalışma sistemine geçecek. Araştırmada beş yıl içerisinde toplantıların yüzde 94’ünün internet ortamında yapılacağına dikkat çekiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.