TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Özyeğin Üniversitesi’nin 17 öğrenci ve bir öğretim üyesinden oluşan 18 kişilik ÖzÜ Rover Takımı, Mars’a gidecek astronotlar için tasarladıkları Merih-2 robotuyla European Rover Challenge’a Türkiye’den katılan tek takım oldu. Takım 10-13 Eylül 2016 tarihinde 10 farklı ülkeden 44 ekiple mücadele edecek.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden ZTE’nin üst düzey AXON 7 serisi, IFA 2016’da “Akıllı Telefonlarda Ses Alanında Çığır Açan Yenilik” ödülünü aldı. Cihazlar sahip olduğu Hi-Fi ses işlemcisi, ön tarafta yer alan hoparlörleri ve Dolby Atmos 7.1 çevresel ses teknolojisi ile dikkat çekiyor.

HP Pavilion Wave ve HP Elite Slice satışa sunuluyor. HP Pavilion Wave, küçük alanlara sığabilen bir PC isteyenlere tam boyutlu bir masaüstü bilgisayarın gücünü kompakt bir tasarımda sunuyor. HP Elite Slice ise kablo barındırmayan bağlantılı ilk modüler ticari masaüstü olma özelliğine sahip ve kullanıcıların tercihine göre bir masaüstü bilgisayar oluşturma imkânı tanıyor.

Kingston Technology’nin Flash bellek şirketi olan Kingston, veri merkezleri için özel ürettiği DC400 SSD ailesini duyurdu. 1.8 TB’ye varan yüksek kapasite seçenekleri sunan DC400 serisi, 555 MB/s okuma ve 535 MB/s’ye varan yazma hızları, üstün güvenlik uygulamaları ve performansıyla dikkat çekiyor.

Üç Türk girişimcinin kurduğu Twentify, Bounty mobil uygulaması ile 200 bin kullanıcıya ulaştı. Operasyon yaptığı 7 ülkeden sonra, yeni hedef Amerika Birleşik Devletleri. Bounty uygulaması, şirketlerin talep ettiği saha verisini toplayarak, firmaların iş süreçlerindeki karar verme aşamalarında yardımcı oluyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.