TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Tayvanlı teknoloji üreticisi HTC, yeni akıllı telefonları HTC Desire 10 pro ve Desire 10 lifestyle modellerini tanıttı. Desire 10 Pro, Lifestyle modeline kıyasla daha güçlü teknik özelliklere sahip. Her iki modelin Kasım ayından itibaren tüketicilere sunulması bekleniyor.

Depolama birimi üreticisi Western Digital, dünyanın en geniş hafızalı SDXC kartı olarak lanse ettiği ürününü ticaret fuarı Photokina’da sergiledi. 1 terabaytlık depolama alanı sunan SD kart, 4K gibi yüksek çözünürlüklü içerikleri destekleyebilecek.

Geçtiğimiz Google I/O etkinliğinde tanıtılan mesajlaşma uygulaması Google Allo bu hafta içerisinde indirilmeye açılacak. Google Allo uygulaması cep telefonu numarası ya da Google hesabıyla aktif edilebiliyor. Uygulama hem iOS hem de Android platformuna çıkacak.

Apple, masaüstü işletim sistemi macOS Sierra’yı ücretsiz güncelleme olarak sundu. macOS Sierra, yeni özelliklerin yanı sıra kullanıcıların iPhone ve iPad’de kullandıkları özelliklere sahip Siri’yi de Mac’e getiriyor.

Intel Security’nin McAfee Labs Tehditler Raporu’na göre 2016 yılının ikinci çeyreğinde dakikada 316 yeni tehdit ortaya çıktı. Rapor, zararlı yazılımlarla çeşitli kuruluşları 121 milyon dolar zarara uğratan bir ağı ortaya çıkardı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.