İstanbul’un girişimcilik merkezi olması gerek!

Erken aşama yatırım şirketi ve girişim hızlandırma programı Etohum’un Kurucusu Burak Büyükdemir, "Türkiye'ye yabancı girişimcilerin ve yatırımcıların ilgilisi çok büyük. Bu fırsatı kaçırmamalıyız" dedi.

Dunya Tekno Trend - - BAŞ SAYFA -

Girişimcilik ekosistemine kattığı yeni internet girişimleri ve internet sektörünün geleceğine yön veren konuşmacılarıyla Startup İstanbul, bu yıl 4'üncü etkinliğine hazırlanıyor. Birçok uluslararası kuruluş tarafından Avrasya bölgesinin en önemli yeni dijital ekonomi etkinliklerinden biri olarak gösterilen Startup İstan- bul, 6-10 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Startup İstanbul’u düzenleyen erken aşama yatırım şirketi ve girişim hızlandırma programı Etohum’un Kurucusu Burak Büyükdemir, aldığı rekor başvuru ile Startup İstanbul’un bölgenin en önemli etkinliklerinden biri olduğunu bir kez daha gösterdi- ğini kaydetti. Büyükdemir, "Türkiye’nin girişimcilik alanında bölgenin model ülkesi olması gerçekten çok kolay. Özellikle yabancı girişimcilerin ve yatırımcıların ülkemize ilgilisi çok büyük. Bu fırsatı kaçırmamalı, girişimcilere gerekli imkanı tanımalı, ekonomimizi üreteceğimiz yüksek teknoloji ve bu topraklardan çıkarta- cağımız başarılı internet girişimleri ile büyütmeliyiz. İstanbul'un girişimcilik merkezi olması gerekiyor” diye konuştu.

Bölgesinde model bir ülke olan Türkiye'nin özellikle Asya ve Afrika’da bulunan girişimcilerin hayallerini süslediğini dile getiren Büyükdemir, katılıma dair şu bilgileri verdi: "Startup İstanbul’un bu yıl aldığı 25 bin başvurunun yüzde 19’u Pakistan’dan gelirken bunu yüzde 16 ile Nijeryalı girişimciler takip etti. Başvurunun en çok alındığı üçüncü ülke ise yüzde 14 ile Hindistan oldu."

Etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağış yapması halinde, BKM Express'ten bedava bilet kazanabiliyor.

BKM Express uygulamasını yükleyin ve ilgili adrese girerek, buradaki QR kodları okutup, 5 TL bağışta bulunmanız gerekiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.