TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Dünyanın önde gelen uydu operatörü SES, bölgedeki uzun vadeli iş taahhüdünü teyit ederek, pazardaki Türk ve uluslararası müşterileri ile çalışmalarını sürdürmek üzere İstanbul’daki yeni ofis merkezine taşındı.

Xerox, baskı sektörünün ilk tabaka kağıda baskı yapan inkjet dijital baskı sistemi Xerox Brenva HD’yi Türkiye’de kullanıma sundu. Xerox Brenva HD, yüksek baskı kalitesi, düşük baskı maliyeti ve uygulama çeşitliliği ile kullanıcılarına önemli pazar fırsatları vaat ediyor.

Samsung ile SAP, yeni nesil bellek teknolojisinde kullanılacak bellek çözümleri için birlikte kurdukları araştırma merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Araştırma merkezinde, bellek teknolojisini geliştirerek daha hızlı veri işleme ve analiz sonuçları elde edecek çözümler hedefleniyor.

Arçelik, Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenen Eurocloud yarışmasında “Best Business Impact Provided by Cloud Services” kategorisinde Yedek Parça Tahminleme Projesi ile birincilik ödülünün sahibi oldu. Ödülü Arçelik A.Ş. adına Aykut Demirtaş ve Hakan Alıcı aldılar.

Box ile CIO dergisi tarafından yapılan bir araştırmada dijital işgücünü harekete geçirmek için yapılan değişim ve öncelikler incelendi. Mobil öncelikli çözümlerin şirketlerde hızla yaygınlaştığını ortaya koyan araştırmaya katılan CIO’ların yüzde 79’u mobil çalışma eğilimin hızla yayıldığını belirtiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.