TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

ABD’nin başkenti Washington kenti sakinleri yakında sokaklarda dolaşmaya başlayacak otonom robot kuryeler ile tanışacaklar. Starship Technologies tarafından geliştirilen robotlar saate 16 kilometreden daha hızlı gidemeyecekler ve ağırlıkları yüksüz şekilde 22 kiloyu aşamayacak.

Microsoft, New York’ta gerçekleştirdiği etkinlikte Surface Book i7'yi ve Surface Studio'yu Surface ailesinin yeni üyeleri olarak tanıttı. Surface Studio masaüstü ve hepsi bir arada PC olarak konumlandırılırken, Surface Book i7 ise hem bir dizüstü bilgisayar hem de bir tablet olarak kullanılabiliyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası, IDC Teknoloji Ödülleri’nde Kurumsal Dönüşüm Kategorisi’nde 1’incilik, Teknoloji Servisleri Kategorisi’nde ise 2’ncilik ödülünü aldı. Türkiye Finans Katılım Bankası CIO’su ve Genel Müdür Yardımcısı Fahri Öbek, dijitalleşme çalışmalarının süreceğini söyledi.

Bilişim sektöründe 1983 yılından bu yana başarılı projelere imza atan Biltam, Çırağan Sarayı’nda “Değişime Hazırlanın” sloganı ile bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte, Biltam firmasının yeni vizyonu ve hâkim olduğu ürün grupları detaylı olarak anlatıldı.

Forrester Consulting tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, şirket yönetimlerinin çoğunluğu, dijital devrimi karşılamaya hazır olmadıklarını itiraf ederken geleneksel iş modellerinin önümüzdeki beş yıl içinde geçersiz hale geleceğini öngörüyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.