TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Bosch Software Innovations ve GE Dijital, ağa bağlı dünyayı şekillendirme konusundaki ortak çalışmalarını ilerletmek için bir iyi niyet sözleşmesi imzaladı.Şirketlerin yazılım bölümleri, nesnelerin interneti (IoT) kapsamında makinelerin ve cihazların birbirlerini anlamasına yardımcı olmak için ortak standartlar geliştirecek.

Yazılım şirketi SAP, Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) işbirliği ile “Dünya İnsani Zirvesi”nde duyurduğu “Mülteci Kod Haftası” kapsamında, 4 ülkede gerçekleştireceği kod yazma eğitimlerinin İstanbul ayağını tamamladı. SAP, İstanbul’da 40’a yakın kod yazma atölyesi ve online eğitim kursu düzenledi.

Google Türkiye ve OC&C Strategy Consultants işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye Mobil İnternet Ekonomisi” raporuna göre 5 yılda iki kat büyüyen mobil ekonomi dolaylı etkileriyle birlikte, 2015’te toplam 93,6 milyar TL’lik değer ile Türkiye GSHY’nin yaklaşık yüzde 4,8’ini oluşturdu.

Panasonic,Toughbook ve Toughpad mobilite çözümlerinin bir parçası olarak kimlik doğrulama yazılımı sunmak üzere veri güvenliği şirketi FusionPipe şirketi ile çözüm ortağı oldu. Bu işbirliğiyle Panasonic, kimlik doğrulama çözümlerini Avrupa'daki müşterilerine ve dağıtıcılarına sunarak markayı destekleyecek.

Bir araştırma şirketinin güvenlik ve gizlilik farkındalığını ölçmek için 1000’den fazla özel sektör ve kamu çalışanı ile gerçekleştirdiği bir araştırmada, çalışanların %88’inin siber güvenlik ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadıkları için hassas verileri riske attıklarını gösteriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.