Türk girişimciden farklı bir sohbet uygulaması: BlindID

Dunya Tekno Trend - - GELECEK LABORATUVARI -

Türk girişimci Adil Zehir’in yarattığı yeni sohbet uygulaması BlindID App Store’da çıktı. Uygulama çıktıktan kısa bir süre sonra Apple Store’da en çok aranan kelimelerde ikinci sırada yer aldı. Şu anda uygulamada 14 dil mevcut. Bu dillerden birini konuşuyorsanız o dili konuşan sohbet arkadaşları da bulabilmeniz mümkün. Önümüzdeki günlerde Android uygulamanın da çıkacağını söyleyen uygulamanın yaratıcısı Adil Zehir ‘’BlindID asla bir çapkınlık/çöpçatanlık uygulaması olmayacak. Bunu yapan uygulamalar/ siteler var. BlindID gelişecek, değişecek ama olmayacağı/dönüşmeyeceği iki şey görsellik & çöpçatanlık’’ diye konuştu.

45 saniyelik görüşme

BlindID size her seferinde rastgele başka bir kullanıcıyla 45 saniyelik sesli görüşme imkanı sağlayan bir sosyal medya/ sohbet uygulaması. Kullanıcılar giriş yaptıktan sonra bir sohbet başlatmak için ekranın ortasındaki “arama” butonuna 1 kez dokunuyor. Kısa bir süre sonra başka bir kullanıcı ile sohbet başlıyor ve ekrandaki sayaç 45 saniyeden aşağı doğru düşmeye başlıyor. 45 saniyelik her görüşmeden sonra uygulama kullanıcılardan görüşmeyi değerlendirmesini istiyor. Kullanıcılar “Like” ya da “Dislike” seçeneklerinden birisini seçiyor. Eğer iki taraf da birbirini beğenirse sistem onları eşleşenler havuzuna dahil ediyor ve ileride tekrar eşleştiriyor.

Hafta sonrası yoğunlaşıyor

Cuma ve cumartesi uygulamayı kullanma sayısı tavan yapıyor. Görüşme sonunda kabalık, tehdit ya da taciz gibi durumlara karşı görüşülen kişilere oylama sistemi mevcut. İstenmeyen kişileri ve flörtözleri ayıklamak için bir sistem de var. Adil Zehir, sistemin şimdiye kadar en çok trafikte kullanıldığını belirterek 3 kez olumsuz oylama alanların sistem dışı kaldığını söylüyor. Oylamada olumlu oy alan BlindID üyelerinin üyelik avantajları artırılıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.