TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Siber güvenlik şirketi Fortinet’in yurtdışından gelen üst düzey yöneticileri, yaptıkları basın toplantısında Türkiye ve dünyada siber güvenlik alanında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Fortinet Kıdemli Başkan Yardımcısı Filippo Cassini, Fortinet Bölge Satış Direktörü Derya Aksoy ve Fortinet Danışman Sistem Mühendisi Simon Bryden katılımı ile yapılan etkinlikte Türkiye’de görülen siber saldırılar hakkında da çarpıcı veriler paylaşıldı. Bryden, geçen son bir ay içerisindeki verilere bakıldığında en fazla cuma günü zararlı yazılımlar ile saldırıların yapıldığını belirterek en fazla tespit edilen saldırı yönteminin ise Nemucod ile yapıldığını kaydetti.

Kurumlara özel teknolojik çözümler sunan Zebra Technologies, iş dünyasına yönelik Zebra TC51 ve TC56 dokunmatik bilgisayarlarını düzenlediği etkinlikle tanıttı. Cep tipi tüketici tarzı akıllı telefonlarla aynı görünüme sahip olan cihazlar endüstriyel tasarımla birlikte dayanıklılık, kurumsal sınıf özellikler, güç, güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Samsung Electronics Türkiye, 2018 sonuna kadar mağaza sayısını 3 kat artırarak 900’e çıkaracağını açıkladı. Samsung Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, “10 yıldır televizyon kategorisinde lider olan Samsung dünyada yüzde 33 pazar payına sahip. Türkiye’de yüzde 23 pazar payını yüzde 33’e taşıyacağız” dedi.

Sony Mobile, Türk Telekom ile gerçekleştirdiği işbirliği ile yeni amiral gemisi Xperia XZ için hazırladığı yeni kampanyasını duyurdu. Yapılan iş birliği ile Xperia XZ’yi kontratlı alan mobil kullanıcılara 3 ay süresince Tivibu spor paketi hediye ediliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.