Türkiye’nin termostat üretiminde yerini pekiştirmesi için:

Dunya Tekno Trend - - İŞ DÜNYASINDA EĞİLİMLER -

1. Endüstri 4.0 içinde olmalıyız. Üretim sisteminin entegrasyonu ürün kalitesini artıyor. Ürün maliyetin düşürüyor.Benim kanıma göre Endüstri 4.0 içinde olan bir termostat imalatçısı rekabet gücünü yüzde 40 arttırır.

2. İnovasyon çok önemli. Sürekli yenilik peşinde olmalıyız ve nano materyaller konusuna ciddi anlamda eğilmeliyiz. Sıcaklığı artınca hacmi artan ama cebinizde taşıdığınız bir ekipmanın insan yaşamını kolaylaştırma etkisini ve talebini düşününmelisiniz. Maliyet düşürme ve kârlılığı artırma şaşmaz hedef olmalı.

3. Ciddi bir stratejik planınız olmalı. Bağlantıda olduğunuz sektördeki eğilim, fırsat ve tehlikeleri iyi bilmek durumundayız. Araştırmalarımızı ve arayışımızı piyasadaki değişik termostatik alanlara çevirmeliyiz.

4. Bu sektörde formüller önemli. Malzemenin bileşimi, saklanan ve gizliliği olan bir olay. O nedenle giriş zorluğu olduğu kadar iç yapıda personel güvenirliliği önemli. Başından doğru insanlar seçmek lazım yoksa elden kaçırabilirsiniz.

5. Diğer üreticilerle dirsek temasını kesmemelisiniz. Üreticiler arasındaki paslaşmayı daima sıcak ve canlı tutmalısınız.

6. Bütik üretim-yükte hafif pahada ağır üründür. Orta ölçek işletmeler bu üretim alanı için ideal ölçeklerdir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.