TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Samsung Electronics, NewNet Communication Technologies bünyesinde zengin iletişim hizmetleri (RCS) üzerine faaliyet gösteren NewNet Communication Technologies şirketini satın aldığını duyurdu. NewNet Communication Technologies tarafından satın alınmasından önce NewPace olarak bilinen şirket, günümüz RCS altyapı ve hizmetlerinin öncüleri arasında bulunuyor.

Microsoft’un bu yıl ilk kez dünya çapında düzenlediği Excel yarışmasının Türkiye şampiyonu belli oldu. Üç etaptan oluşan ve 12 Ekim’de başlayan yarışmada İzmir’den katılan Onur Yılmaz birinci oldu. Kendi şirketinde teknoloji eğitimleri veren Onur Yılmaz, 2017 yılının başında yapılacak Excel dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Online yemek siparişi sitesi Yemeksepeti’nin geliştirdiği Vale projesi paket servise girmeyi tercih etmeyen işletmelerin, halihazırda bu hizmeti veren deneyimli restoranların kuryelerini kullanmalarına imkan sunacak. Dünyada ilk olarak lanse edilen bu model sisteme giren restoranların cirolarını ortalama yüzde 25’e kadar artıracağını vadediyor.

Bulutistan, Euro Cloud tarafından düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri’nde “Yılın Startup Servis Sağlayıcısı” kategorisinde ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz günlerde The Ritz Carlton’da gerçekleşen ödül töreninde Bulutistan’ın ödülünü, şirket kurucu ortaklarından Orçun Murat Özalp teslim aldı.

McAfee Labs, 2017 Tehdit Öngörüleri Raporu’nu yayınladı. Rapora göre, yeni yılda siber suçlular fidye yazılımı, sofistike donanım ve donanım yazılımı saldırıları ve Nesnelerin İnterneti ile “akıllı ev” sistemlerine yönelik saldırılar konularına odaklanacak. Bununla birlikte siber güvenlik sektörü ile kanun koyucular arasındaki iş birliği güçlenecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.