Türkiye “yazılım sektörünü" kısa ve orta dönemde nasıl ele almalı?

Dunya Tekno Trend - - İŞ DÜNYASINDA EĞİLİMLER -

1- Yazılımı,- algoritma ve kodlama- ilkokuldan başlayarak bütün sistemlerimizde hayatın derinliklerine taşımalıyız. Yazılım eskiden dar alanlarda kullanılıyordu, şimdi hayatın derinliklerine giriyor ve yaygınlaşıyor. Her şeyin interneti bütün ürünlerin doğasını değiştiriyor; yazılım yaşamın doğal bir parçası haline geliyor.

2- Talep-odaklı baskı gelişme- lere uygun olarak iç pazarın doğru yönetişimi ve girişimci firmaların önünü açan bir yol izlenmesi gerekiyor. Kendi insanımızı domine etmeliyiz.

3- Şirket kurarsan kamunun desteği var. Şirketi büyütme noktasında ise sorunlar var.Küçük ölçeklerde destek var, ama süreç yavaş. Düzenlemelerin büyüklük oluşturma bilinciyle gözden geçirilmesinde fayda var. Büyüklük oluşturmalıyız.

4- Yurtdışında kaliteli ürün sunma, tanıtım ve tutundurma etkinleriyle “marka değeri yaratma” konusuna odaklanmalıyız. Satış süreci önemli: Birincisi, pazarlama ayağında marka değeri oluşturmak gerekiyor. İkincisi yazılımın firmalarının yurtdışında özel olarak desteklenmesinin yol ve yöntemlerini geliştirilmesi önem taşıyor.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.