TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Hitachi Data Systems’ın Forbes Insights ile birlikte gerçekleştirdiği “Dijital Dönüşümde Nasıl Kazanırsınız: Üst Düzey Yöneticilerle Gerçekleştirilen Global Araştırmadan Öngörüler” başlıklı raporuna göre dijital dönüşüm, şirketlerin stratejik ajandasının en üstünde yer alıyor. Araştırmaya katılan yöneticilerin yarısı önümüzdeki iki yılın bu geçişi gerçekleştirmek ve gelecek fırsatlarına hazırlıklı olmak için kritik öneme sahip olduğuna inandığını gösteriyor.

Ericsson ConsumerLab, her sene geleceğe yeni bir pencere açan 2017 Tüketici Trendleri Raporu’nu açıkladı. Raporda bu yıl yapay zekâ önemli bir gündem maddesini oluşturuyor ve tüketiciler bu konunun hem sosyal hayatta hem de iş hayatında çok önemli bir yere geleceğine inanıyor. İleri düzey internet kullanıcılarının yüzde 35’i işyerlerinde bir yapay zekâ danışmanı olmasını, dörtte biri ise işinde yapay zekâ donanımlı bir yönetici olmasını istiyor.

Huawei, 2002 yılından beri faaliyet gösterdiği veri merkezi pazarındaki gücünü artırmayı hedefliyor. Huawei IT Entegrasyon ve Çözümler Bölümü Baş Mimarı Dong Song, “Özellikle gelişen piyasalarda bu konuları küresel olarak ele aldık. Çok sayıda operatör, IT ve iş becerisini artırmak için IT destek bulut alanına yatırım yapıyor” dedi.

Mevcut ürünler önceden belirlenen kurallara göre risk değerlendirmesi yaparken, Decision Intelligence bundan çok daha ötesine varan radikal bir ürün olarak tanımlanıyor. Yapılan her bir işlem için daha kapsamlı değerlendirme, puanlama ve öğrenme yaklaşımı geliştirebiliyor, kart sahibinin gerçek işleminin dolandırıcılık şüphesi nedeniyle reddedilme ihtimali azalıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.