Kaynakların kısıtlı olmasına takılmayın!

Dunya Tekno Trend - - ARAŞTIRMA- GELİŞTİRME -

Wired Dergisi’nin seçtiği ‘Europe’s 100 HottestStartups’ listesinde iki yıl üst üste yer alan Paraşüt’ün Kurucu Ortağı Sean Yu, tecrübelerinden yola çıkarak girişimcilik serüveninde kaçınılması gereken hatalar hakkında önerilerde bulundu.

Kaynaklarınızın kısıtlı olmasının az şey başarabileceğiniz anlamına gelmediğini vurgulayan Yu, "Bu durum çoğu zaman karşılaştığınız sorunlara yaratıcı çözümler bulmanıza neden olur. İyi bir girişimci karmaşık sorunlara yaratıcı çözümler bulabilendir. Unutmayın, girişimcilik kıt kaynaklarla büyük işler başarmak demek" dedi. Her sorun aslında yeni bir fırsatın kapısını aralıyor olabileceğini söyleyen Yu,"Kaynaklarınızın kıt olması gibi, deneyiminizin de sınırlı olması sorunlar karşısında başınızı biraz ağrıtabilir. Fakat unutmayın, siz aştığınız sorunlar üzerinde ekibinizi ve projenizi yükselteceksiniz. Bu yüzden soruna değil, çözüme odaklanın" diye konuştu.

Ekip kurmayı iki aşamalı düşünmek gerektiğini belirten Yu, şunları anlattı: "İlk aşama yola çıkarken ortak- larınızı seçmek. Ortaklarınızı seçerken, sizin için tamamlayıcı olmalı, birlikte çalışma becerinizi test etmiş olmalısınız . İkinci aşama ise, beraber çalışacağınız ekibinizi seçmek. Bireysel olarak yetenekli, donanımlı insanlarla beraber çalışmak tabii ki önemli. Daha önemli olan ise, bir ekip olarak başarılı ve uyumlu çalışabilmek."

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.