Cam sandviç arası performans

Asus ZenFone 3, performansı ve teknik özellikleri ile orta üst segmentin en başarılı örneklerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Dunya Tekno Trend - - HAFTANIN ÜRÜNLERİ - MURAT YILDIZ

Asus Zenfone serisi, akıllı cep telefonu pazarında kendine önemli yer edinmiş bir isim. Üstelik bu modelin geçmişi çok da eski değil. Rakipler yedinci ve hatta sekizinci versiyonları piyasaya sürerken, Zenfone geçtiğimiz aylarda üçüncü serisini piyasaya sürdü.

Zenfone 3 özellikle perfor- mans ve batarya gücüne odaklanmış bir telefon. 4 GB hafıza, 64 GB’dan başlayan ve MicroSD kart ile yükseltilebilen depolama alanı, 16 Megapiksellik f2.0 diyafram aralığına sahip kamerası başarılı teknik özelliklere sahip. Tüm bunları çift SIM kart desteği ile birlikte sunuyor. 5.5 inçlik ekran Full HD çözünürlüğe sahip. Cihazın arka kısmını da kaplayan cam kaplama sayesinde oldukça şık bir görüntü sunulmuş. Arka kısımda kamera altında bulunan parmak izi okuyucunun yerleşimi başarılı ancak performans konusunda bazen sıkıntılar yaşanabiliyor. Zenfone 3, dört farkı sensör üzerinden sürekli odak- lama yapan bir kameraya sahip. Bu sayede netleme hızı oldukça yüksek. 16 Megapiksellik f2.0 diyafram aralığına sahip kamera karanlık çekimlerde de iyi performans veriyor. HD çekimler haricinde ZenFone 3 sayesinde 4K 30 fps çekimler yapabilirsiniz. Ayrıca 4 boyutlu optik imaj sabitleyici sayesinde video çekimler esnasında oluşan sarsıntılardan etkilenmeden net videolar çekebiliyorsunuz.

5 dakikalık şarj ile 2 saat konuşma süresi

ZenFone 3 içerisinde 3000 mAh’lik batarya var. 5.5 inçlik ekran, güçlü bir CPU ve GPU yü- zünden bu kapasite biraz sıkıntılı görünüyor. Ancak ZenFone 3 başarılı bir pil optimizasyon özelliğine sahip. Ortalama bir kullanımda Asus ZenFone 3 sizi 2.5 gün idare edebiliyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde 5 dakikalık bir şarj ile 2 saate kadar konuşma süresi elde edebiliyorsunuz. Asus ZenFone 3, performansı ve teknik özellikleri ile orta üst segmentin en başarılı örneklerinden biri.

ZenFone 3 başarılı bir pil optimizasyon özelliğine sahip. Ortalama bir kullanımda Asus ZenFone 3 sizi 2.5 gün idare edebiliyor. 16 Megapiksellik f2.0 diyafram aralığına sahip kamera karanlık çekimlerde de iyi performans veriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.