Platformlar arası şarj

Dunya Tekno Trend - - HAFTANIN ÜRÜNLERİ -

Mobil tasarımları sayesinde, gittiğiniz her yere yanınızda götürebileceğiniz şarj cihazları akıllı telefon kullanıcıların imdadına yetişiyor.

Teknoloji firmalarının bir türlü beceremediği en önemli konu, kullanıcıları çeşit çeşit kablo taşıma derdinden kurtarmak. Örneğin iOS ve Android platformları şu anda 2 farklı kablo türü kullanıyor. Ben halen kullandığım iPad 1 ve yeni nesil iPhone 7 için 2 farklı kablo kullanıyorum. USB Type C’nin gelmesi ile birlikte de yine bir dönüşüm yaşadık.

Tüm bunlar aynı zamanda şarj sorununu beraberinde getiriyor. Biz bu sorun ile uğraşırken en azından daha az kablo taşımak, daha hızlı şarj etmek için birilerin bir şeyler yapıyor. Mobil aksesuarlar konusunda ürünlerini her zaman beğendiğim ttec, 10.000 miliamperlik bataryası sayesinde iki cihazı birden şarj edebilmenize imkan tanıyor. 2.1 amperlik çıkışlar sayesinde hem tabletler hem de cep telefonları hızlı bir şekilde şarj edebilmek mümkün. Ek olarak sunulan bir diğer aksesuar olan Charge Key Ultra ürünü, benim gibi uzun kablo taşımayı sevmeyenler için ideal olabilir. Bir anahtarlık boyutlarında ve tasarımında olan ürünler Android ve iOS için ayrı ayrı üretilmiş. Keşke küçük bir adaptör başlık ile tek ürünü birden çok cihazda kullanabilseydik. Ancak yine de 10 cm’yi bile bulmayan bu küçük aparatı taşımak ve cihazı şarj etmek çok daha kolaylaşmış oluyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.