TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Panasonic, tekrar tekrar büküldükten sonra bile elektriksel özelliklerini koruyan esnek bir lityum iyon pil geliştirdi. 1 gram ağırlığa ve 3.8 volt çıkış gücüne sahip olan piller, kredi kartları ve benzeri boyuttaki sistemlere yerleştirilebilecek kadar küçük. Pillerin giyilebilir cihazlarda kullanılabileceği belirtildi.

Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, 2017’de dijital suç eğilimlerine ilişkin bir rapor yayınladı. Rapor yeni bir suç döneminin başlamasına dikkat çekiyor. Siber Suç 4.0 olarak tanımlanabilecek bu yeni dönemde internet bağlantılı akıllı cihazlar, siber suç nesnesi olmaya başlayacak. Otomobil, buzdolabı, televizyon gibi akıllanan cihazlar, siber suçlular tarafından fidye istemek amacıyla kullanılacak.

Sony, daha ince ve hafif olan standart PlayStation4’ün ilk farklı renk seçeneği “Buz Beyazı”nın bu ayın sonundan itibaren piyasaya sürüleceğini duyurdu. Buz Beyazı PS4, Türkiye’de şubat ayında 500GB Sabit Sürücülü versiyonuyla piyasaya sürülecek. Kullanıcılar PS4’ü bundan böyle orijinal “Jet Siyah” ve yeni “Buz Beyazı” seçenekleri ile temin edebilecekler.

Yandex Navigasyon ile birlikte kullanıcıların hayatını kolaylaştıran bir diğer uygulama olan Yandex Haritalar yeni güncellemelerle gelişmeye devam ediyor. Son yapılan çalışmalarla daha önce sadece Yandex Navigasyon’da bulunan sesli navigasyon özelliği Yandex Haritalar’a da eklendi. Yandex Haritalar’da yayaları ilgilendiren önemli bir güncelleme daha yapıldı. Yeni eklenen yürüyüş yolları özelliği ile artık kullanıcılar ulaşmak istedikleri noktaya rota oluştururken yaya olarak da rota oluşturabilecekler.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.