İTÜ Magnet'te merak edilenler

Dunya Tekno Trend - - ARAŞTIRMA- GELİŞTİRME -

Kimler İTÜ Magnet'te yer alabilir?

İTÜ Magnet içerisinde şirketleşme aşamasını tamamlamış “Girişimci Firmalar", teknoloji odaklı çalışan “Girişimciler” ve uzman oldukları alanlarda girişimci firmalara (starup) ve girişimcilere katkı sağlamayı amaçlayan, girişimcilik ekosisteminin parçası olan "Katılımcılar” bulunuyor.

Üyelik seçenekleri neler?

“Paylaşımlı” ve “Sabit” olmak üzere iki tip kullanım seçeneği var. Paylaşımlı üyeler, bu üyelik tipi için ayrılmış ve İTÜ MAGNET’e geldikleri anda boş olan masalardan, yüksek masalardan ve koltuklardan istediklerini kullanabiliyorlar. Sabit üyeliği bulunan İTÜ Magnet’lilerin ise kendilerine özel olarak ayrılan masaları bulunuyor.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

İlk olarak Web sitesinde uygun profilin altında bulunan başvuru formunun doldurmanız gerekiyor. Bu ön başvuru değerlendirildikten sonra ön elemeyi geçen başvuru sahipleri kendilerini/şirketlerini, projelerini/ ürünlerini anlatacakları sözlü sunum için davet ediliyorlar. Bu aşamayı da geçen başvuru sahipleri ilgili hizmet sözleşmesini imzalayarak İTÜ Magnet ailesine katılıyor.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu'ndan yararlanılabilir mi?

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu'ndan faydalanmak için yapılacak başvuru İTÜ Magnet'e kabul için gereken başvuru ve Değerlendirme Kurulu sürecinden farklı. İTÜ MAGNET'e kabul edilen girişimci firmalar ayrı bir başvuru ve hakem süreci bulunan 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu'ndan faydalanmak için başvuru yapabilir ve kabul almaları halinde bu kanunun getirdiği avantajlardan yararlanabilirler.

İTÜ Magnet'te ne kadar kalınabilir ?

Girişimci firmalar ile en fazla 2 yıllık, Girişimciler ve Katılımcılar ile 1 yıllık sözleşme imzalanabilir. Bu sözleşmeler her yıl gözden geçirilerek süreleri uzatılabilir veya mezun olabilirler. İTÜ MAGNET'ten yararlananlar diledikleri zaman üyelik sözleşmelerine göre üyeliklerini sonlandırabilirler.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.