BIC Angels, girişimcileri Berlin'e çağırıyor

Dunya Tekno Trend - - ARAŞTIRMA- GELİŞTİRME -

BIC Angels, global potansiyeli bulunan girişimlere Avrupa’nın en büyük ekosistemlerinden Berlin’in kapılarını açmaya devam ediyor. BIC Berlin programına bu yıl hem erken hem de ileri seviye girişimler başvurabilecek.

Programa katılmak isteyen girişimlerin, 27 Şubat tarihine kadar BIC Angels websitesi üzerinden başvurularını yap- ması gerekiyor. BIC Angels Kurucusu Dr. Joachim Behrendt, İstanbul ve Berlin ekosistemleri arasında köprü görevi de gören BIC Berlin programı kapsamında Rainmaking Loft, Berlin Partner, IHK Berlin, Westech Ventures gibi iş ortakları ile birlikte hareket ettiklerini belirtti.

BIC Angels, Berlin Programı kapsamında, projelere bir ayın sonunda başarılı oldukları takdirde çalışma vizesi, şirket kurma ve yatırım alma konularında önemli destekler sağlıyor.

Geçtiğimiz eylül ayında BIC Berlin programı kapsamında erken aşamada desteklenen, mikro-influencer marketing platformu Influanza şu anda elde ettiği olumlu dönüşler neticesinde, BIC Angels desteği ile operasyonlarını Berlin’de devam ettirmek için hazırlıklar yapıyor. Yine daha önce BIC Angels tarafından Berlin’de iş modellerini test etme fırsa- tı yakalayan, gezginler ile yerel rehberleri bir araya getiren platform LocalGuddy haftalık yüzde 10 büyüme ile 40 ülkeye yayılmayı başardı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.