Orta segmentin iddialı oyuncusu

Huawei geçtiğimiz sene oldukça popüler olan P9 Lite sürümünü yeniledi. Uygun fiyatı ve bir dolu özelliği ile orta segmentte iddialı bir ürün geldi.

Dunya Tekno Trend - - HAFTANIN ÜRÜNLERİ -

İlk defa geçtiğimiz sene piyasaya çıkmış olan P9 Lite, bu sene yenilenerek tekrar tüketicilerin karşısına çıkıyor. Ürünün isminde herhangi bir değişiklik yok ancak kafa karışıklığını önlemek için 2017 model numarası olarak eklenmiş. Son zamanlarda diğer markalar da benzer bir şekilde model numarası değiştirmeyip yalnızca yıl sürümleri olarak yenilenmiş ürünleri piyasaya sürmeye başladılar. Bu aynen otomotiv endüstrisine benziyor. Otomobilin modelinde, tasarımında vs bir değişiklik yok ama küçük dokunuşlar ile yeni yılda daha iyi özellikler ile tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Huawei P9 Lite 2017’i bu çerçevede değerlendirmek gerekirse, bir önceki sürümüne göre değişikliklere göz atmakta yarar var. Öncelikle daha yük- sek bir performans sunması için daha iyi bir işlemci ile donatılmış. Huawei, kendi işlemcisini üreten nadir telefon üreticilerinden biri. Huawei P9 Lite 2017’nin kalbinde Kirin 655 işlemcisi bulunuyor. Bu 8 çekirdekli işlemci bir önceki nesle göre %25 ila %40 arasında daha iyi performans sunuyor. Yeni telefonda 3 GB hafıza var ve depolama birimi microSD kart desteği sayesinde 128 GB’a kadar artırılabiliyor. 3000 mAh pile sahip olan P9 Lite 2017, oldukça iyi pil ömrü vadediyor.

Yeni telefonun arka ve ön yüzeyinde bulunan 2.5D hissi veren cam katman, görünümü bir üst segmente taşımayı başarmış. Arka kısımda dikkati ise parmak izi okuyucu çekiyor. Bu parmak izi okuyucu bir önceki nesle göre %40 daha hızlı tepki veriyor. Bu sayede telefonu açmak için tuşa dokunur dokunmaz ekran açılmış oluyor.

Kamera özellikleri ile dikkat çekiyor

Huawei P9 Lite 2017’nin arka tarafında 12 megapiksellik bir kamera var. 27 mm’lık 5 katmandan oluşan lens sayesinde geniş açı fotoğrafları, çok daha güçlü keskinlikte çekebiliyorsunuz. Bunda özellikle artan piksel yoğunluğunun etkisi büyük. P9 Lite 2017’nin görüntü algılama pikselleri büyütülmüş durumda, böylece çok daha fazla ışık yakalayabiliyor ve karanlık ortamlarda daha iyi performans gösteriyor. Kameranın yazılımında ise profesyonel özellikler dikkat çekiyor. Tüm ayarları manuel olarak yapabiliyor ve DSLR kameralarda yakalayabileceğiniz etkileri oluşturabiliyorsunuz. P9 Lite 2017’nin önünde ise 8 Megapiksellik bir kamera var. Bu kamera da yazılım yetenekleri sayesinde yüzünüze anında makyaj yapıp, seçilen kişiye odaklanabiliyor ve yüksek ASA değerleri ile karanlıkta bile iyi performans veriyor.

KAMERA: 12 MP BSI CMOS arka kamera - F2.2 8MP Ön kamera – F2.0

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.