TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

PES 2018 UFUKTA GÖRÜNDÜ

Konami’nin geliştirdiği Pro Evolution Soccer’ın (PES) yeni sürümü hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Her sene sonbahar aylarında futbol düşkünlerinin vazgeçilmez oyunlarından biri olan PES, henüz resmi olarak duyurulmamış olsa da piyasaya çıkış tarihi ve satış fiyatı ufukta göründü. Amazon’un İtalya sayfası üzerinden erişebilen PES 2018, 15 Eylül 2017 tarihinde satışa sunulacak. PES 2018; bilgisayar, PS4, PS3, Xbox One ve Xbox 360 sürümleri ile satışa çıkacak.

TWITCH, OYUN SATIŞINA BAŞLAYACAK

Yaklaşık bir milyar dolara 2014 yılında Amazon’un satın aldığı canlı oyun yayın platformu Twitch oyun satış işine giriyor. Şu anda satışa sunulacak 51 oyundan 39’unu çalıştırabilmek için oyunu satın aldığınız bilgisayarda Twitch masaüstü uygulamasını kurmuş olmanız gerekiyor. Geri kalan 12 oyunun çalışması için de farklı bir yazılım veya hesap gerekiyor. Bu oyunların beş tanesi Ubisoft’tan Uplay üyeliği ve Trion Reactor içinse Glyph üyeliği gerekiyor. Kısacası satın aldığınız oyunları oynamak için öncelikle Twitch ve sonrasında başka hesaplara ihtiyacınız olacak.

BATMAN: ARKHAM VR GELİYOR

PcGames dergisinin haberine göre Batman: Arkham VR isimli oyunun sadece PlayStation’a özel olma kuralı bozuluyor. Oyun yakın bir gelecekte masaüstü bilgisayarlara da gelecek. 25 Nisan tarihinde PC sürümü yayınlanacak olan oyunda Oculus Rift ve HTC Vive cihazları kullanılabilecek. VR gözlüğüne sahip olmasına karşın PS4’te oyunu oynayamayanlar için bu iyi bir fırsat olarak değerlendirebilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.