Çift kamera ile işiniz daha kolay

LG G6, çift kamerası ve 18:9 ekran oranı ile amiral gemisi telefonlar arasında kendisine farklı bir yer bulmayı başarıyor.

Dunya Tekno Trend - - HAFTANIN ÜRÜNLERİ - MURAT YILDIZ

LG her zaman ilginç ve kendine münhasır telefonlar üretmeyi başarabilmiş bir marka. Mesela LG Chocalate bir zamanlar sahip olmayı en çok istediğiniz ürün olabilir. G2 uzun pil performansı ile en çok konuşulan cihazlardan biri olmuştu. Ve G Flex ailesi sayesinde kavisli telefonlar nihayet hayat buldu. Amiral serisi telefonlarını G markası ile devam ettiren LG, bir önceki G5 ile de modüler telefon dünyasına giriş yapmıştı. 2017 yılı ise yeni nesil amiral gemisi G6’nın sahneye çıktığı yıl oldu.

Sade ve şık bir tasarım

LG G6, kutusundan ilk çıktığında sade ve büyük ekranlı tasarımı ile dikkati çekiyor. LG G6, ön yüzünde home tuşu barındırmıyor ve bu tuş arkada yer alıyor. Ekranın etrafındaki çerçevenin de incelmesi ile birlikte ön yüz neredeyse tamamen ekrandan oluşuyor. Hafif bombeli arka yü- zey tamamen camdan yapılmış ve çift kameranın ekstra bir çıkıntısı yok.

LG G6’nın 18:9 orantıya sahip ana ekranı bu alandaki ilk telefon. 5.7 inçlik ekran 1440 x 2880 QHD+ çözünürlük sunuyor. Telefonun ön yüzünün %80’i ekrandan oluşuyor. Ekranın bir güzel özelliği ise HDR10 ve Dolby Vision desteklemesi. Eğer HDR içeriğe sahipseniz ki yakında tüm yayıncılar bu şekilde sunmaya başlayacak, LG G6’nın ekranı size görsel bir şölen sunmaya hazır olarak geliyor.

Güçlü performans ve özellikler

Yeni nesil tüm amiral gemisi telefonlarda olduğu gibi LG G6’da Snapdragon 821 işlemci ile geliyor. Bu işlemciye 4 GB hafıza ve 64 GB depolama alanı eşlik ediyor. SD kart desteği sayesinde depolama alanını 256 GB’a kadar terfi edebiliyorsunuz. LG G6, 3300 mAh’lik batarya ile geliyor. Rakiplerine nazaran bu iyi bir kapasite. İyi bir kullanıcı, bu büyüklükteki bir ekranla bile tam günü çıkarabilir.

Çift kameranın gücü

LG, V serisi dahil olmak üzere çift kamera konseptini kullanıyor. G6’da bunu başarıyla devam ettiriyor. Arkada bulunan her iki kamera da 13 megapiksellik sensöre sahip. Ancak birisi geniş açı diğeri ise zoom lens olarak vazife görüyor. Aynen G5’de olduğu gibi iki kamera arasında geçiş yapmak için ekrandaki ikona tık- lamanız yeterli. Ekran oranı 18:9 olunca, LG bu yeni oranı kamera uygulamasında akıllıca kullanmış. İç içe resimler, kare fotoğraflar ve farklı efektler ile fotoğraf ve video deneyiminizi zenginleştirebiliyorsunuz. LG ön kamerada da geniş açı bir lens kullanmış. Bu sayede 100 derece açıyla selfie resimler çekebiliyorsunuz. Ön kamera ise 5 megapiksel sensöre sahip.

Sonuç

LG G6, şık tasarımı ve güçlü özellikler ile bir amiral gemisi telefondan beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 18:9 ekran oranı sayesinde 5.7 inçlik telefon ele çok daha rahat oturuyor. Ayrıca ekranı ikiye bölerek tam kare modunda iki farklı pencere ile çalışmaya devam edebiliyorsunuz.

LG G6 Snapdragon 821 işlemci ile geliyor. Bu işlemciye 4 GB hafıza ve 64 GB depolama alanı eşlik ediyor. SD kart desteği sayesinde depolama alanını 256 GB’a kadar terfi edebiliyorsunuz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.