Kadın için teknoloji

Pepapp, Hairmod, Tarif Küpü, Fiskos ve SİM sınır tanımıyor

Dunya Tekno Trend - - BAŞ SAYFA -

Teknoloji hayatımızın vazgeçilmezi olma yolunda hızla ilerliyor. Öyle ki, akıllı telefonlarımız ve uygulamalar artık elimiz ayağımız gibi oldu. Mobil uygulamalar yaş ve cinsiyet gözetmeksizin herkesin kullanımı için tasarlanıyor. Son dönemde ise yeni trend kadınlara özel uygulamalar geliştirmek.

Kadınlara özel uygulamaların sayısı artarken Türkiye'de bu konuda çeşitli girişimler var. Dijital sağlık asistanından zayıflamaya, yemek tariflerinden sosyal ağlara kadar çok sayıda uygulama kadınlara odaklanıyor, kadınların hayatını kolaylaştırıyor.

İlham verici girşim hikeyelerinden biri kendin yap karton pikap Spinbox, düşük maliyetle pikap sahibi olmayı sağlarken hafifliği sayesinde kolay taşınabilir bir ürün olarak avantaj yaratıyor. Çin’de doğmuş bir girişim olan Spinbox'un dahili bir amplifikatörü ve iki hoparlör ünitesi bulunuyor. Spinbox, hafifliği dolayısıyla hareket halindeyken plak dinlemeyi sağlıyor. Tek ihtiyacı, taşınabilir bir şarj cihazı. Spinbox'un dış kısmında, Apple ürünlerinin ambalajında da kullanılan ve geri dönüştürülmüş suya dayanıklı kağıt hamurundan yapılan çok yönlü bir malzeme kullanılmış. Micro USB ile şarj olabilen, pek çok akıllı telefonun şarj adaptörü ve harici şarj aleti ile uyumlu olan Spinbox, 33, 45 ve 78 RPM (dakikadaki dönüş hızı) arasında değişen hızlarda çalıştırılabiliyor. Ayrıca 7, 10 ve 12 inç formatındaki single’ları çalabiliyor. Kendi pikabını yapma düşüncesi insana başta biraz zahmetli görünse de, Spinbox bunun yalnızca 18 dakika alacağını ileri sürüyor. Hatta bu iddiayı kanıtlamak için müzik videosu tadında bir “Nasıl yapılır?” videoları çekmişler. 2016 yılı sonunda, yakında Kickstarter kampanyası başlatacaklarını duyuran Spinbox ekibi, kampanya öncesi talepleri de kendi internet sitesi üzerinden toplamaya başlamış.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.