ASSASİN’S CREED: ORİGİNS

Dunya Tekno Trend - - HAFTANIN ÜRÜNLERİ -

Assasin’s Creed oyunu 2007 yılında ilk piyasaya çıktığından bu yana her yeni oyunda başarısının üzerine başarı katmaya devam ediyor. Açık dünyada serbestçe gezip hem ana görevi hem de yan görevleri yapabildiğimiz Assasin’s Creed, oyun dünyasına da birçok yeniliği getirmiş oldu. Yalnızca grafikleri değil, hikayesi ve özgün oynanış biçimi ile de farklılıklar ve yenilikler getirdi.

Los Angeles’ta gerçekleşen E3 2017 etkinliğinde tanıtılan yeni Assassin’s Creed oyununda bu sefer Assassin’s Creed I, II ve Brotherhood’un temelinde yer alan suikastçılar arasındaki kardeşlik işlenecek. Eski Mısır’da geçecek olan oyunda oyuncular, oyun esnasında piramitlerin içinde gezinerek kayıp mezarları keşfedebilecek.

Daha önce hiç görmediğiniz maceralara sürükleyecek olan Assassin’s Creed: Origins’te

Başarılı oyun serisinin devamı sizi Mısır’ın gizemli pirametleri arasında dolaştıracak

oyuncular, Mısır’ın koruyucusu olacak Bayek adlı karakteri oynayacak. Bayek ile Assassin kardeşliğinin ilk temellerinin nasıl atıldığının anlatılacağı oyunda ayrıca Akdeniz’den Giza’ya kadar uzanan bir açık dünya bulunacak. Yani hem kara hem de deniz savaşları yapmaya devam edeceksiniz.

Assassin’s Creed: Origins’te serinin daha önceki oyunlarından daha çok rol yapma oyunu elementi bulunacak. Böylece Bayek’i farklı karakteristiklere ve değişik özelliklere sahip silahlar kullanabilecek. Oyuncuların, yeni yeteneklerini oyun stillerine göre ayarlaması gerekecek. Assassin’s Creed: Origins’te ok ve yay kullanma, kılıç ile kalkan kullanma mekanikleri de geri dönecek. Oyuncular ulaşımlarını at ve deve ile gerçekleştirecek.

Yeni oyun 27 Ekim’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için raflardaki yerini alacak.

Haftanın Oyunu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.