Hem notebook hem tabletler arasında önde gidiyor

Samsung Galaxy Book, Windows işletim sistemli ikisi bir arada ürünler arasında performansı, pil ömrü ve malzeme kalitesi ile ön plana çıkıyor.

Dunya Tekno Trend - - HAFTANIN ÜRÜNLERİ - MURAT YILDIZ

Geçtiğimiz senelerde hızla yükselen tablet satışlarında artık daha stabil hatta aşağı yönlü bir grafik başladı. Bunda özellikle kurumsal satışların etkisi büyük. Kurumlar notebooktan tablete geçişte bir hata yaptıklarının farkına vardılar. Üretkenlik ve iş çözümleri için halen klavyeye ihtiyacımız var. Yalnızca tabletler ile iş dünyasında yaşamak mümkün değil. Haliyle yepyeni bir ürün doğmuş oldu. 2 in 1 yani ikisi bir arada ürünler, aslında klavyeden ayrılabilen tabletlerden başka bir şey değil. Klavyeden bağımsız olarak da çalışabilen tablet modülünü isterseniz klavyeye bağlayarak yazı yazmaya veya diğer uygulamaları daha hızlı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Samsung’un yeni ikisi bir arada cihazı olan Galaxy Book bu alandaki en başarılı örneklerden biri.

Notebook öldü yaşasın 2in1

Samsung geçtiğimiz dönemlerde notebook pazarından çekildiğini açıklamıştı. Tabletlere ve akıllı telefonlara daha fazla yoğunlaşan Samsung, yeni Galaxy Book ile 2in1 cihaz piyasasında çok daha güçlü bir şekilde kalmaya devam edeceğini söylüyor aslında.

Galaxy Book iki farklı ekran seçeneği ile geliyor. 12 inç ve 10.5 inçlik versiyonlar arasında ekran donanımı haricinde yalnızca işlemci değişikliği var.

Standart konfigürasyonda Galaxy Book 4GB hafıza ve 128 GB SSD depolama alanı ile geliyor. Eğer iş ihtiyaçlarınız daha fazla ise 8 GB hafıza ve 256 GB’lık SSD depolama alanına kadar konfigürasyonu değiştirebiliyorsunuz. Galaxy Book üzerinde ay- nı zamanda microSD kart yuvası da var. Bu yuva sayesinde depolama alanıı 256 GB’a kadar artırmanız mümkün.

10.6 inçlik ekran full HD (1920 x 1080) çözünürlüğe sahip. 12 inç versiyonunda gelen Samsung’un Super Amoled ekranı yüksek parlaklık ve kontrast sayesinde her ortamda rahatça çalışmanızı sağlıyor. 10.6 inç boyutunda ise TFT ekran bulunuyor. Ayrılabilir klavyenin ergonomisi ve tuş boyutları gayet yeterli. Çoğu tablet klavye ikilisinde hızlı yazı yazmak mümkün olmayabiliyor. Galaxy Book bu açıdan bakıldığında iyi bir performans sergiliyor. Ancak çok daha başarılı olan husus beraberinde gelen S-Pen. Kalem sayesinde özellikle tablet modunda iken ra- hatlıkla notlar alıp üretkenliğinizi artırabiliyorsunuz.

Tablet önünde buluan 5 megapiksellik kamera sayesinde Skype gibi uygulamalar kullanarak görüntülü görüşmeler yapabiliyorsunuz. Arka tarafında ise 13 megapiksellik kamera bulunuyor. 10.6 inç versiyonunda ise arka kameraya yer verilmemiş.

Galaxy Book 12 inç versiyonunda 5070 miliamperlik batarya bulunuyor. Bu batarya aynı zamanda hızlı şarj özelliğine sahip. Bu büyüklükte batarya sayesinde 11 saat boyunca tabletinizi kullanmanız mümkün. 10.6 inç versiyonunda ise 4000 miliamperlik batarya var ve toplam kullanım süresi 9 saat olarak gerçekleşiyor.

Samsung Galaxy Book ile uzun zamandır ciddi bir rekabetin olduğu pazardaki ürün gamını genişletiyor. Galaxy Book serisi ikisi bir aradalar, Windows işletim sistemine ihtiyaç duyan, klavye kullanan ve kalem ile daha hızlı veri girişi tercih eden profesyonel kullanıcılar için ideal çözüm.

Galaxy Book iki farklı ekran seçeneği ile geliyor. 12 inç ve 10.5 inçlik versiyonlar arasında ekran donanımı haricinde yalnızca işlemci değişikliği var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.