Giyilebilir teknoloji saatin ötesine geçti

En popüleri akıllı saatler olsa da giyilebilir teknoloji sadece bundan ibaret değil. Müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak isteyen tüm markalar bu alana yatırım yapıyor.

Dunya Tekno Trend - - BAŞ SAYFA - SELENAY YAĞCI selenay.yagci@dunya.com

Giyilebilir teknoloji ile yeni tanıştık ancak birkaç yılda dünyada en çok merak edilen ve aranan teknolojik gelişmeler arasında yerini aldı. Giyilebilir teknoloji kavramı, ilk olarak Google'un akıllı gözlüğü ile hepimizin hayatına girdi ve sonrasında akıllı saatler doğdu. Şimdi giyilebilir teknolojinin en popüler ürünleri arasında akıllı saatler ve akıllı bileklikler olsa da bu teknoloji sadece bundan ibaret değil. Giyilebilir teknoloji her geçen gün genişliyor ve çeşitleniyor. Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak isteyen tüm markalar bu alana yatırım yapıyor. Akıllı telefonlardan sonraki en büyük teknolojik yeni- lik olarak kabul edilen bu yeni buluş ile yapabilecekler nerdeyse sınırsız. Akıllı giysilerden, sanal gerçeklik gözlüklerine kadar bu konuda oldukça çeşitli ürünler yer alıyor. Bu hafta birkaç uç örneğe göz atalım.

ıllıceket Ak Google ve Levi’s'in geliştirdiği, Levi’s Commuter adlı akıllı ceket, bilek kısmında yer alan aparatlar ve kumaşı sayesinde akıllı telefonunuzu yönetmeye imkan tanıyor. Akıllı cü zd a n X Lab adlı bir girişim, Spendwallet adında bir akıllı...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.