Profesyonellerin telefonu geri döndü

Kalemli ve büyük ekran akıllı telefon arayanlar için en iyi seçeneklerden biri olan Galaxy Note serisi, kardeşinden aldığı tasarım güncellemeleri ile geri döndü.

Dunya Tekno Trend - - HAFTANIN ÜRÜNLERİ - MURAT YILDIZ

İş dünyası başta olmak üzere profesyoneller tarafından kullanılan Galaxy Note serisi, nihayet güncellendi. Galaxy Note 8, yine bu yıl tanıtılan Samsung Galaxy 8’den birçok tasarım detayını kendi içerisinde barındırıyor. Ancak tüm bunlara daha güçlü kamera, daha büyük ekran ve elbette daha güçlü bir kalem ekliyor.

Teknik özelliklere baktığımızda Galaxy Note 8 bir amiral gemisi telefonda olması gereken tüm özelliklere sahip. 6.3 inçlik Süper Amoled ekran 1440x2960 piksel çözünürlüğe sahip. Ekran HDR10 desteği sunuyor ve bu sayede HDR fotoğraf ve videoları kayıpsız görebiliyorsunuz. Note 8’in kalbinde ise Exynos 8895 Octa işlemcisi bulunuyor. Sam- sung bazı pazarlarda ise Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 işlemcisi ile piyasaya çıkıyor. Note 8 içerisinde 6 GB hafıza bulunuyor. Depolama birimi ise 64, 128 ve 256 GB’lık seçenekler ile geliyor. Neyse ki Samsung artık tüm cihazlarda SD kart desteği sunuyor ve depolama birimini 256 GB’lık SD kart ile destekleyebiliyorsunuz.

Kamera özellikleri

Artık telefon satın alırken birçok kullanıcı için kamera fonksiyonları daha büyük öncelik. Samsung Galaxy S8’de bir önceki nesilden bir değişiklik yapmadan aynı özellikleri kullanmıştı. Çünkü S7’nin kamerası halen piyasadaki en iyilerden biriydi. Ancak Note 8 ile birlikte kameralarda da bir dizi revizyon var. Artık çift ar- ka kamera işine Samsung’da girmiş görünüyor. 12 megapiksellik çift arka kameradan bir tanesi 2X optik zoom yeteneğine sahip. 26mm’lik f/1.7 ve 52mm’lik F/2.4 diyaframa sahip kameralar, çekimlerde ortak çalışabiliyorlar. Bu sayede daha ilginç fotoğraf etkileri yaratmak mümkün hale geliyor. Kameralar 4K ve 30 fps video çekebiliyor. Önde ise 8 megapiksellik F/1.7 kemara bulunuyor. Bu kamera da 1440p çözünürlükte 30 fps hızında video çekebili- yor. Kameranın en önemli özelliği ise daha büyük sensör boyutu. Bu sayede ön kamera daha fazla ışık alıyor ve özellikle selfie videolar ya da canlı yayınlar için daha net görüntüler elde edilebiliyor.

İşlevselliği artmış kalem

Samsung Galaxy Note 8, kalemde de ciddi yeniliklere gitmiş. Bir önceki modelde olduğu gibi kalem baskıya ve açıya duyarlı olarak çalışıyor. Daha fazla bastırdığınızda daha koyu yazıyor ya da eğdiğinizde aynen normal kalem gibi daha geniş yüzeye yazıyor. Kalem sayesinde yalnızca not alma değil, gezdiğiniz sitelerde anında çeviri yapma, görüntüleri kırpma ve biçimleme işlemleri yapabiliyorsunuz. Daha da güzel kalem ile aldığınız notları animasyon olarak gönderebiliyorsunuz. Bu sayede bir harita üzerinde tarif yapıp animasyonlu resim olarak arkadaşınıza göndermeniz mümkün.

Samsung Galaxy Note 8, büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen tek elle kullanabilmeniz için işlevsel araçlar da sunuyor. Bixby ile komut vermek bir yana, tek elle kullanım moduna geçebiliyorsunuz. Bu modda ekranın bir kısmı kullanılıyor ve kolayca arama, mesaj yazımı ve diğer işleri tek elle yapabiliyorsunuz.

Galaxy Note 8, büyük ekran ve kalem işlevselliği arayan profesyonel kullanıcılara daha iyi kamera, daha yüksek pil performansı ve çok daha şık bir tasarım sunarak tercih edilebilecek en iyi alternatiflerden biri haline geliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.