Oracle’dan kendi kendini yöneten operasyonel veritabanı

Dunya Tekno Trend - - ÜRÜN ANALİZ: Şipşak fotoğraf zamanı -

Oracle Yönetim Kurulu Başkanı ve CTO’su Larry Ellison, Oracle’ın kendi kendini yöneten çözümler stratejisi dahilinde, Oracle Kendi Kendini Yöneten Operasyonel Veritabanı’nın kullanıma sunulduğunu açıkladı. Bu yeni veritabanı, kuruluşların veri yönetimi ihtiyaçlarını karşılayabilecek bütünleşik ve ileri düzey yetkinliklere sahip. Ellison, “Oracle Veritabanı, dünyanın en popüler veritabanı. Kendi Kendini Yöneten Veritabanı ise rakiplerimizin önümüzdeki 10 yıl boyunca piyasaya sürebilecekleri her çözümden çok daha ileride. Diğer bulut sağlayıcılarının yeni veritabanımızın sahip olduğu özelliklerin yanına dahi yaklaşabilecek bir veritabanı teknolojileri yok” yorumlarını yapıyor. Oracle Kendi Kendini Yöneten Veritabanı, bulutun ölçek ekonomisi ve esnekliği ile makine öğrenimini bir araya getiriyor. Bu sayede kullanıcılar hem maliyetlerini hem de piyasaya çıkış sürelerini önemli ölçüde kısaltabiliyorlar. Oracle Kendi Kendini Yöneten Operasyonel Veritabanı’nın başlıca özellikleri şöyle sıralanıyor:

• Veritabanı ve altyapı işlemlerinin tamamen otomatik hale getirilmesi, operasyon maliyetlerini yüzde 90’a kadar azaltıyor.

• En yeni güvenlik güncellemelerinin otomatik olarak uygulanması ile siber saldırılara karşı savunmasız kalma durumu ortadan kalkıyor.

• Veritabanı bakımının ortadan kalkması, geliştiricilerin manüel ayar ihtiyacı duymadan veritabanlarını anında oluşturabilmeleri, siber tehditlerin ortadan kalkması ile BT departmanları daha fazla değer yaratan faaliyetlere odaklanabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.