U-ETDS SİSTEMİ İLE ENTEGRE ÇALIŞIYOR

Dunya Tekno Trend - - ÜRÜN ANALİZ -

Geçtiğimiz yıl Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıklanan güvenliği sağlamak amacıyla her türlü yolcu ve yük taşımasını kontrol altına alacak Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi'nin (U-ETDS) Zuppin aplikasyonu ile entegre çalışacağını söyleyen Adnan Değirmenci, “Sistem 1 Kasım 2018 yılında devreye girecek. Rakiplerimizden diğer önemli avantajımız da bu. Yolcu ve yük taşımacılığının güvenlik sorununu ortadan kaldıracak bu sistem ile birlikte Bakanlık, istedikleri an verilerimize ulaşabilecek” şeklinde konuştu.

“HEDEFİMİZ UZUN VADEDE GLOBAL BİR FİRMA OLMAK"

İlk etapta Türkiye organizasyonunda kalıcı olmayı hedeflediklerinin altını çizen Adnan Değirmenci, "Neden biz de diğer global markalar gibi yerli ve milli bir ulaşım markası olarak yurt dışından ülkemize döviz kazandırmayalım?" diyerek bunun için uzun vadeli hedeflerinin Ortadoğu ve Avrupa pazarında yer edinmek olduğunu belirtti. Dubai, Kuveyt, Fransa gibi ülkelerden şimdiden kendileriyle iletişime geçtiklerini söyleyen Değirmenci, ayrıca başka ülkelerden de bu uygulama için talep geldiğini ifade etti. Bu tarz bir uygulamanın doğayla dost olduğunu belirten Adnan Değirmenci nedenleri şu şekilde sıraladı: “Bütün hukuksal yazışmalar ve sözleşmeler elektronik ortamda yapılıyor. Verilerimiz güvenli bulut sisteminde bulunuyor. Yani kağıt israfı yapmıyoruz. Sistemimize katılan araçlar iş bulmak için dolaşmak zorunda kalmıyor. Böylelikle hem trafik hafiflemiş oluyor, hem de karbon salınımı azalıyor.”

TEKNOFEST'TE SUNUMU YAPILDI

Yerli girişimlerin tanıtıldığı Teknofest'e de katıldıklarını ifade eden Değirmenci, “Tanıtım faaliyetlerini aralıksız sürdürüyoruz. Sunum için festivale davet edildik. Zuppin, festivaldeki 100 Türk girişiminden biriydi ve İngilizce olarak sunumumuzu gerçekleştirdik” diyerek sözlerini noktaladı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.