İstanbul’un banliyösü Sırtköy’de kuruluyor

İstanbul büyüdükçe doğu ve batı yönünde yeni gelişim bölgeleri de oluşuyor. Bunlardan biri de kentin batı yönündeki büyüme aksı olan Büyükçekmece SırtköyBeylikdüzü hattı. Sırtköy villa, Beylikdüzü ise konut projeleriyle öne çıkıyor. Bölgede Emaar, Arıkan

Ekonomist - - Piyasanin Pusulasi -

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde şehir merkezinden çeperlere gidildikçe daha sakin bir yaşam sürülen banliyöleri görürsünüz. Artık Türkiye’de de böyle yerleşim yerleri oluşmaya başladı. İstanbul’un batı yönündeki büyüme aksı olan Büyükçekmece Sırtköy bunlardan biri. Kentin en hızlı gelişen bölgelerinden olan Beylikdüzü’ne yakın konumlu bölge, göl havzası koruma alanında olması nedeniyle villa projeleriyle öne çıkıyor. Hemen yakınında yer alan Beylikdüzü’nde ise konut yapılaşması hakim.

Çok hızlı gelişme kaydeden Büyükçekmece Sırtköy-Beylikdüzü hattında Mesa, Nurol GYO, Emaar, Arıkan Yapı, Yalçınlar Group, Keleşoğlu İnşaat gibi inşaat şirketlerinin projelerinden oluşan 36 yeni proje yükseliyor. Bölgede geniş arsa stokuna sahip olan ve Nurol GYO ortaklığında Yeşil Yaka projesini üreten Mesa, önümüzdeki dönemde Büyükçekmece Sırtköy’de iki büyük proje daha üretmek üzere hazırlıklar yapıyor. Bölgede GölMahal villalarının ardından BatıMahal villa projesini geliştiren Yalçınlar Group da önümüzdeki dönemde butik projelerle çalışmalarına devam etmeyi planlıyor. Beylikdüzü kısmında ise Makyol Yaşam Beylikdüzü, Kiler Marmara Evleri ve Referans Beylikdüzü gibi büyük ölçekli projelerin yanı sıra butik projeler de hayat buluyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.