“Müşteri talepleri şekillendiriyor”

FLO Mağazacılık Ticari Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Volkan Sezgin

Ekonomist - - Haber -

itibaren franchise vermeyi planladıklarını anlatıyor. Sneaker dünyasının gelecek kuşaklara taşınması amacıyla Sneaks Up markası Kidz Up ile de yatırım yapacaklarını belirten Ünal, 2018’de yurtdışına da yatırım yapmayı planladıklarını sözlerine ekliyor.

36 MAĞAZASI VAR

Distribütör bir firma olarak markalarını satabileceği kanallar bulmakta zorlandığı bir dönemde kendi zincirini kurmaya karar veren Eren Perakende, 2012 yılında Super Step ile çok markalı ayakkabıcılığa giriş yaptı. Şirketin bugün Türkiye genelinde 36 mağazası bulunuyor. Türkiye dışında Rusya ve Ukrayna’da da mağazaları mevcut.

Eren Perakende Genel Müdürü Ümran Bedük, bu yıl içinde yeni mağazalar açmayı hedeflediklerini söylüyor. Bedük, mağazada satılacak markaları nasıl seçtiklerini ise şu sözlerle anlatıyor: “Müşterilerimizin en

“Hem dünyada hem de Türkiye’de ayakkabı perakendesinde tek markadan çok markalı mağazacılığa geçiş yönünde bir eğilim var. Tüketici artık daha bilinçli ve alışverişini karşılaştırma yaparak gerçekleştirmek istiyor. Bir mağazada ürün ve marka çeşitliliğinin olması müşterilerin istediği ürünü daha kolay bulabilme şansını arttırıyor.”

çok tercih ettikleri markalara odaklanarak sezonda 15 markayı aşmamaya çalışıyoruz. Markaların performansını her sezon değerlendiriyoruz ve buna göre karar alıyoruz. Bu anlamda dinamik bir karar alma sürecimiz var.”

KAÇ MARKA SATIYORLAR?

2010 yılından bu yana çok markalı ayakkabı mağazacılığı alanında faaliyet gösteren Shumix’in bugün yedi ilde 16 mağazası var. Yıl sonuna kadar mağaza sayısının 20’ye çıkarılması hedefleniyor. 20’den fazla dünyaca ünlü ayakkabı markasının satışını yapan şirket, casual, spor, moda, konfor ve outdoor gruplarında kendi markalarını da müşterilerine sunuyor. Şirket, 2019 yılında iki mağaza açarak yurtdışına da adım atmayı planlıyor.

2005 yılında kurulan Marka Park ise bugün 31 mağazasıyla hizmet veriyor. Şirket bu mağazalarında 60 markanın satışını gerçekleştiriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.