Yaratıcı fikirler Urla’da buluşuyor

Türkiye’nin yaratıcı beyinleri bu yıl ikinci kez İzmir Urla’da HacknBreak Açık İnovasyon Kampı’nda bulaşacak. Kamp, 19-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Yeni fikirlerin konuşulacağı ve destekleneceği kampta 3 bine yakın katılımcının bir araya ge

Ekonomist - - Gİrİşİm -

Türkiye’nin yaratıcı, tasarımcı, yazılımcı, geliştirici beyinleri bu yıl ikinci kez İzmir Urla’da buluşacak. Geçen yaz ilki gerçekleştirilen HacknBreak Açık İnovasyon Kampı bu yıl da teknoloji geliştiricilerine, tasarımcılara, projesini paylaşmak isteyen yazılımcılara, bir fikri olanlara kapılarını açacak. “Daha iyi bir gelecek için mola” düşüncesiyle gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı, bu yıl da aynı sloganla yola çıktı. Etkinliğin düzenleyicisi Açık İnovasyon Derneği, Türkiye’nin her yerinden üretmek isteyen herkesi Urla’da buluşturmak için yoğun bir tempoyla çalışıyor.

3 BİN KATILIMCI BEKLENİYOR

Açık İnovasyon Kampına 8 gün 8 gece boyunca, bu yıl da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliği yapacak. Etkinlik, 19-27 Ağustos tarihlerinde teknoloji odaklı etkinliklerin yanı sıra kültür-sanat ve spor aktiviteleriyle katılımcılara yoğun bir program sunacak.

Açık İnovasyon Kampında bu yıl yaklaşık 3 bin katılımcının bir araya gelmesi öngörülürken,öngörülürken kampın bu yılki ana konuları “Temiz Enerji, Elektrikli ve Otonom Taşıtlar, Sanayi 4.0, Design Thinking” olarak belirlendi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknopark İzmir yerleşkelerinde ve İzmirmir Yarımada’sının doğal ğal ve kültürel bölgele- erinde düzenlenecek ek olan kamp, gelece- eğin teknoloji, tasa- arım ve toplumu- unun konuşulduğu u 100’ün üzerinde,, hackhathon, ide- - athon, atölye çalışması,ça eğitim, seminer,ne sektörel ve kültürel geziyige barındırıyor. Kamp süresincesü bir de kamu ve kurumsalku firma temsilcilerininrin açık inovasyon ve sosyalya inovasyon konularında konuşmalarınako yer verecek olanol “Açık İnovasyon Konferansı”fe düzenleniyor.

YENİ FİKİRLER DESTEKLENECEK

Katılımcılara rekabet doludo anlar yaşatacak olan Hack’n Break’te,Brea aynı zamanda tasarım ve yeni fikir geliştirmeye yönelik maratonlar (ideathon), workshop, eğitim ve teknoloji girişim sunumları da yer alacak. Başarılı bulunan fikirler, mentor desteğiyle iş modeli ve teknik fizibilitefi açısından iyileştirilecek.le Ardından dad kurumsal yatırım yöneticileriyö ve melek yatırımya ağı temsilcileri tarafındanta değerlendirilecek.ril

Etkinliğin bu yılki sponsorlarıspo arasında ZorluZor Holding, Ege İhracatçıİhra Birlikleri, Vestel, Havelsan, Airties, TemsaTem gibi teknoloji ve inovasyona i lider-lik eden şirketlerk ve kurumlar bulunuyor. Ayrıca onlarca firma, STK, kamu kurumu ve topluluğun desteğiyle kamp ve konferans programı hazırlanıyor. Program hakkında bilgi almak ve etkinliğe katılmak için www. hacknbreak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.