Bankacılar 2018’de de hızlı büyüme bekliyor

Ekonomist - - Estetik Ekonomisi -

CEO Club Bankacılık Zirvesi geçen hafta gerçekleşti. Bankacılar, zirvede 2017 yılının olumlu geçtiği mesajını verdi. Bankacıların 2018 yılına ilişkin beklentilerinin de olumlu olduğu görülüyor. Ülke büyümesine paralel olarak bankacılık sektöründeki kredi büyümesinin de sürmesi bekleniyor. Ancak kısıtlı ve pahalı kaynakların dikkatli kullanılması gerektiği de bankacılarca ifade ediliyor. İş dünyasının geleneksel buluşma noktası CEO Club çatısı altında düzenlenen Bankacılar Zirvesi, Ekonomist ve Capital dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda geçen hafta gerçekleşti. Metal Yapı Konut’un etkinlik ve Renault ile Sinbo’nun da co-sponsorluğunda düzenlenen ve Türkiye finans sektörünün gelecek hedeflerinin ele alındığı zirve, sektörün önemli isimlerini bir araya getirdi.

Etkinlik, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Şahin ve Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali’nin açılış konuşmalarıyla başladı. Zirve, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın’ın “Bankacılık 2018” başlıklı konuşmasıyla devam etti. CEO Paneli ise TEB CEO’su Ümit Leblebici’nin moderatörlüğünde, Albaraka CEO’su Melikşah Utku, Halkbank CEO’su Osman Arslan, HSBC CEO’su Selim Kervancı, Şekerbank CEO’su Servet Taze’nin konuşmacı olarak katılımıyla düzenlendi.

Bankacılık sektörünün dijitalleşmeye önderlik eden sektörlerin başında yer aldığını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Şahin, nesnelerin interneti teknolojisinin bankacılık için birçok yenilik barındırdığını ifade etti. Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali ise konut ve ofis sektörünün en önemli çözüm ortağının bankacılık sektörü olduğunu vurguladı. Bankacılık sektörünün inşaat sektörünün kayıt içine alınmasında önemli rol oynadığını aktaran Karali, “İnşaat sektörü, bankacılık sektörünün getirdiği kurumsallıklarla, uluslararası rating şirketlerinden iyi notlar alıyor” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.