SERTRANS

Ekonomist - - Dosya / Loj St K -

“Avrupa’daki direkt hatlarımızla 19 ülkeye ve 80’den fazla noktaya direkt parsiyel taşımacılık hizmeti veriyoruz. Uluslararası kara-hava-deniz yolları ve multimodal taşımacılık hizmetlerimizle dünyanın 200’e yakın ülkesine, bin 800’den fazla noktaya ulaşıyoruz. 2017 planladığımız gibi iş hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yıl oldu. Online perakende sektörünün hızla büyümesini fırsata çevirerek yıllık online ürün kapasitemizi 70 milyona çıkardık. E-ticaret konusunda yatırımlarımıza bu yıl da devam ettik. Yüksek teknolojilerle donattığımız online lojistik alanımızı 50 bin m2’ye çıkardık. Yeni yılda da tekstil ve online lojistik gibi öncü olduğumuz konulardaki hizmetlerimizin kalitesini maksimize edici yatırımlarımız sürecek.

HAVA VE DENİZDE BÜYÜYECEĞİZ

Yüzde 100 büyüme kararı aldığımız hava ve deniz kargo departmanımız bize yeni alanlar açacak. Ayrıca özel charter uçuşlarımız ve Fast Fashion by Sertrans Logistics markamızla farklı destinasyon noktalarını rotamıza ekliyoruz. Bunların yanı sıra mevcut alanlarımızda hizmet kalitemizi artırmaya özen gösteriyoruz. Dijitalleşme sürecimizin AR-GE merkezimizle hız kazanmasıyla birlikte hizmetlerimizi Endüstri 4.0’a hazırlıyor ve mevcut iş süreçlerimizi çağımızla uyumlu hale getiriyoruz.

AR-GE MERKEZİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına hepsi profesörlerden oluşan özel bir ekibin denetlemelerde bulunduğu Sertrans Logistics AR-GE Merkezi onay alarak hizmete girdi. Sertrans Hadımköy Tesisleri’nde bulunan AR-GE merkezimizde ilk etapta 25 uzman görev yapacak. 2018 yılı sonuna kadar uzman sayısı 40’ı bulacak. ilk etapta 2016 yılının toplam cirosunun yüzde 1’i AR-GE çalışmaları için ayrılırken önümüzdeki yıllarda bu oran yüzde 5’e çıkacak. Sertrans Logistics AR-GE Merkezi’nde dijitalizasyon, inovasyon, bulut teknolojileri üzerine çalışacak.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.