MARS

Ekonomist - - Dosya / Loj St K -

Lojistik sektöründe taşımacılıktan gümrük yönetimine kadar entegre bir sistemle hizmet veren Mars Logistics, 2018 yılına yeni yatırımlarla giriyor. Avrupa Yakası’nda 30 milyon Euro yatırımla hayata geçirilen 70 bin metrekarelik yeni lojistik merkezini yılın ilk çeyreğinde açmayı planlayan şirket, Anadolu Yakası’nda da dördüncü lojistik merkezini devreye almaya hazırlanıyor. Diğer taraftan filo yatırımlarına devam edeceklerini söyleyen Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar, “Filomuzdaki araç sayısını 2 binin üzerine çıkaracağız. Diğer yandan Milk Run operasyonlarımızı daha da güçlendirmek için çalışmalar yürüteceğiz” diyor.

YÜZDE 12 BÜYÜYECEK

Mars Logistics, 2017 yılını yüzde 12 büyüme ve 275 milyon Euro’luk ciroyla kapatmayı hedefliyor. Şirketin 2018 hedefi ise yüzde 12’nin üzerinde bir büyüme yakalamak. Diğer taraftan şirket yurtdışında Afrika ülkelerine odaklanmayı planlıyor. Ali Tulgar, 2018’in Afrika ülkelerinin daha fazla konuşulduğu bir yıl olacağını belirtiyor.

İNTERMODAL TAŞIMACILIK

Mars Logistics, 2012 yılından bu yana intermodal taşımacılık hizmeti veriyor. Ali Tulgar, intermodal’in çevreye katkısı ve optimum transit sürelerde hizmet vermesi dolayısıyla iş ortakları tarafından sıklıkla tercih edildiğini söylüyor. Tulgar, “İntermodal taşımacılık modeli, konteyner veya treyler içerisindeki yükle, başlangıç noktasından ulaşacağı yere kadar çeşitli taşıma kombinasyonlarıyla hareket ediyor. Hizmeti haftanın altı günü karşılıklı olarak devam ettiriyoruz” diye konuşuyor. Şirket, otomotiv, gıda, tekstil, kimya, enerji, kozmetik gibi birçok sektöre bu hizmeti veriyor. Geçen yıl kullanılan intermodal taşıma çözümleri sayesinde yüzde 48 emisyon tasarrufu elde edildi. Atık yağ, atık pil, kağıt atık, elektronik atık, hurda metal gibi tehlikeli atık miktarı ise yüzde 40 oranında azaldı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.