ARKAS

Ekonomist - - Dosya / Loj St K -

Arkas Holding çatısı altında faaliyet gösteren Arkas Lojistik, 1989 yılında kuruldu. Bugün şirket depoculuk, terminal hizmetleri, nakliye ve forwarding alanında hizmet veriyor. Geçen yılı 230 milyon dolar ciroyla kapatan şirket, son dönemde hizmet çeşitliliğini artırmaya ve farklı sektörlere yönelik uzmanlıklar geliştirmeye odaklanıyor. Bu kapsamda müşterilerinin talepleri doğrultusunda onlara daha hızlı ve proaktif çözümler sağlamak amacıyla yeni yatırımlar yapıyor. Bu çerçevede son üç ayda 5 milyon Euro’luk çekici ve dorse yatırımı yaptı. Filosunda 520 çekici ve 700’e yakın dorse bulunan Arkas Lojistik, filo gücü sayesinde farklı sektörlere hizmet verme ve çeşitli ihtiyaçlara yönelik taşımalar yapma olanağı buluyor.

YÜZDE 15 BÜYÜYECEK

Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez, büyüme stratejisi sayesinde 2017 yılını yüzde 15 büyümeyle kapatmayı hedeflediklerini söylüyor. Göçmez, “Arkas Lojistik olarak yeni girdiğimiz iş alanlarının da katma değeriyle büyümemizin 2018 yılında da devam edeceğini düşünüyoruz. Şimdiden en az yüzde 10 civarında daha büyüme hedefimiz var” diyor.

DEMİRYOLU YATIRIMLARI

Arkas Lojistik, demiryolunda, iç bölgeler ve limanlar arasında lokal hatlarda taşımaları geliştiriyor. Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan konteyner terminaliyle bölgedeki demiryolunu yeniden çalışır hale getiren şirket, Mersin ve İskenderun limanlarına konteyner taşımalarını başlattı. Ardından İzmit Körfezi’ndeki limanlara yönelerek burada da taşımaların ilkini Kütahya’dan İzmit Evyaport’a gerçekleştirdi. Denizli Kaklık’da bir demiryolu terminali açtı. Kayseri-Keykubat, Konya ve Gaziantep’te cep terminalleri kurdu. Onur Göçmez, lokomotif yatırımlarını gerçekleştirecek olan şirketleri Ar-Gü ile ise operatörlük yetki belgesini yıl sonunda almış olacaklarını söylüyor. Göçmez, “Altı lokomotif yatırımı yapacağız. Ar-Gü kendi lokomotifiyle hat açtığında da yurtiçi demiryolu bölümünün yarattığı potansiyel sayesinde hızlı bir şekilde blok tren taşımaları yapacağız” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.