Bist-30

Geçen hafta, iki aracı kurum toplam 10 hisseye yönelik önerisini güncelledi. İş Yatırım Erdemir’deki ‘sat’ önerisini ‘gözden geçiriliyor’, Halkbank’taki ‘al’ önerisini ‘tut’ olarak değiştirdi. Reel Kapital ise 10 hissede değişikliğe gitti.

Ekonomist - - ‘ev’den Çikan Iş Firsatlari -

ReelKapital’ingüncellemelerişöyle:

Enka İnşaat: Rusya’da alışveriş merkezi ve ofis, Irak ve Orta Asya’da petrol hat ve sahaları, çeşitli ülkelerde ABD konsoloslukları yapımı gibi projeler katma değer sağlayacak.

Erdemir: Piyasa beklentisi altında kalan FVAÖK marjı, hissede kâr satışları başlatabilir. Yeni alım için daha düşük maliyetler değerlendirilebilir.

Halkbank: Bankacılık sektörü üzerindeki olumsuz haber akışının yatırımcı algısında yarattığı tedirginlik ve kamu bankalarında çeyreksel dönemde kârlarda düşüş beklentisiyle tavsiyemizi ‘tut’a çektik.

İş Bankası: Banka-sanai rotasyonu dâhilinde en az tercih edilecek bankalardan biri olduğunu düşünüyoruz.

Pegasus: Hisse fiyatının yüksek performansıyla sınırlanan potansiyel nedeniyle, önerimizi ‘ağırlık koru’ya indiriyoruz.

TAV Havalimanları: ABD krizi risk oluşturuyor. Euro cinsinden bilanço tutan şirket, dolar fazla pozisyonuna bağlı olarak kur farkı gideri yazabilir. Cari fiyat, 20 TL olan hedefimize yaklaştı.

Tekfen Holding: Üçüncü çeyrekte güçlü bilanço beklentileriyle yüksek performans gösteren hissede potansiyel sınırlandı.

T. Şişecam: Dolar fazla ve Euro açık pozisyonu var. Euro’daki değer kazancıyla kur farkı gideri yazabilir. Hedef fiyatımız olan 4,90 TL’ye olan mesafe azaldı. Azalan getiri potansiyeliyle ‘tut’ diyoruz. Turkcell: Yeniden incelemeye aldık. Vakıfbank: 4,23 F/K oranı ve 0,73 PD/DD oranıyla çok ucuz kalan Vakıfbank için ‘Endeks Üzeri Getiri’ öngörüyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.