Teknoloji ve insana yatırım yapıp kazandılar

Ekonomist - - Finkor -

Geçen hafta içinde kardeş dergimiz Capital tarafından 17’ncisi yapılan ‘İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Araştırması’ ödül töreni gerçekleşti. Sektörlerinde beğenilen 37 şirkete ödülleri verildi. Törende altı finans sektörü şirketi de ödül aldı. Bu ödüllerden dördü Garanti Bankası ve iştirakleri Garanti Faktoring, Garanti Emeklilik ve Garanti Yatırım’a gitti. Leasing sektöründe Yapı Kredi Leasing ve sigorta tarafında Allianz Sigorta ödüle layık görüldü.

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, bu ödüle daha önce de layık görüldüklerini, bu ödülün 30-40 yılın emeğinin, bankada geçmişte ve bugün çalışanlarını katkılarının sonucu geldiğini söylüyor. Erbil, insana ve teknolojiye yatırımın ödüle olan katkısının önemli olduğunu kaydediyor.

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, otomatik katılımda iyi bir sınav verdiklerini, fon yönetiminde teknolojik yatırımların olumlu sonuçlarının ödülde etkili olduğunu anlatıyor. Yine Göçer, müşteri memnuniyeti ölçümlerinin şirketleri açısından pozitif olduğunu vurguluyor.

Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, geçen yıl da bu ödülü aldıklarını hatırlatıyor ve “İnsan ve teknoloji odağında yatırımlar yaptık. Müşteriyi odağımıza koyduk. Müşterinin ihtiyaçlarını bulabilecekleri iyi bir iş platformu yarattık. Bunu da mobile taşıdık” diyor.

Sigorta sektöründe ödül alan Allianz Sigorta’nın genel müdürü Aylin Somersan Coqui ise bu ödülü almalarında belirleyici olan faktörleri, şirket kültürü, çalışanlar ve hizmet odaklı yaklaşım olarak açıklıyor.

Fuat Erbil

Talat Yeşiloğlu

Fatih Torun

Aylin Somersan

Coqui

Burak Ali Göçer

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.