“Özellikle kasko, yangın ve seyahatte büyüyeceğiz”

Ekonomist - - Dosya Sigortacilik Özel Bölümü -

HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKETLER ARASINDA 2017 yılında, Unico Sigorta hayat dışı üretim yapan ilk 20 şirket içerisinde, en çok büyüyen üç şirketten biri oldu. Aviva Sigorta dönemi sonrası, yeni yönetim olarak şirketi üç yılda kâra geçirmeyi başardık. Sektörün içinde olduğu bu zorlu konjonktürde, 2017 yılında yüzde 56 oranında büyüdük. Prim üretimimizi yaklaşık 470 milyon TL ile kapattık. Türkiye Sigorta Birliği kayıtlarına göre 2018 ilk çeyrek büyüme oranımız yüzde 34 ile neredeyse sektör ortalamasının iki katı oldu. 2018’i 600-650 milyon TL prim üretimiyle kapatmayı hedefliyoruz. Özellikle büyüme beklediğimiz branşlar ise kasko, yangın ve seyahat.

ACENTE VE DİJİTAL ÖNEMLİ Unico Sigorta olarak, ilk adımlarımızdan beri acente ve broker satış kanalı ile büyümek isteyen bir şirket olduk. Prim üretimlerimiz de bu doğrultuda sağlıklı bir şekilde gelişiyor. Acente ve brokerlarımıza alternatif dağıtım kanallarımız aracılığıyla da gelir sağlıyoruz. Acente ve müşteri sayımızı hızla arttırıyoruz. Acente dostu şirket duruşumuzu korurken bir yandan da yenilikçi ürünümüz Unikasko ile dijital dünyada büyümeye devam ediyoruz.

2018 PROJELERİ Yeni ürün geliştirmek 2018 gündemimizin ana başlıklarından biri. Günümüzde tüketiciler basit, anlaşılabilir ve ulaşılabilir sigorta ürünleri istiyor. UniKasko bu fikir doğrultusunda ortaya çıkmış bir proje. Diğer yandan nesnelerin internetini kullanarak, telefon ya da internete bağlı şekilde, müşterilerimizi her anlamda koruyabilecek bir ürünümüz tamamlanmak üzere. Bu ürün için global hedeflerimiz de var. Yine iş ortaklarımızın üretim sürecine hız katacak ve onların operasyonel yüklerini azaltacak Unikolay adında yeni bir dijital platformu da yayına almak üzereyiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.