AKBANK

“İnovasyon yatırımlarımızı sürdüreceğiz” Hakan Binbaşgil/Akbank Genel Müdürü

Ekonomist - - Yatirimci -

Yeni şube modelimizi bu yıl hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de inovasyon çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz.

2018’in ilk çeyreğinde etkin risk yönetimimiz, aktif kalitemiz ve sağlıklı büyüme performansımız gibi bizi ayrıştıran özelliklerimiz arasında yer aldı. Aktiflerimiz 348 milyar TL’ye ulaştı. 2017’nin sonuna kıyasla mevduatımızı yüzde 4,8 artırarak 211 milyar TL’nin üzerine çıkardık.

İlk üç ayda, 2 milyar 176 milyon TL brüt kârımızdan 482 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 1 milyar 694 milyon TL net konsolide kâr elde ettik. 225 milyar TL’si nakdi kredi olmak üzere ekonomimize toplam 278 milyar TL kredi desteği sağladık. Bu yıl reel sektöre kullandırdığımız kredilerle sağladığımız destek, yüzde 5,6 artışla 175 milyar TL’ye ulaştı.

Takipteki kredi oranımız bu dönemde yüzde 1,9 düzeyinde gerçekleşti. Sektör ortalamasının altında olan bu oran, sağlıklı, nitelikli ve disiplinli büyüme performansımızın bir göstergesi. Krediler için ayırdığımız karşılıklar da donuk alacaklarımızın üzerinde yüzde 154 oldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.