‘Biri de Benimle uğraşsın’ kafası

Yeni ilişkinizde ‘Biri de benimle uğraşsın’ artık diyorsunuz ama karşınızdakinin daha önce yaşadıklarınızdan haberi yok!

Elele - - YAZAR -

‘Hayatım boyunca Hep sevgililerimin dertleriyle uğraştım, deliliklerini çektim’ diye bir konuşma duyduğumda ‘peki bunun için kaç lira aldınız?’

demek geliyor içimden. Öyle ya popstarların kahrını çeken asistanları bin dereden su getiriyorlar belki ama en azından bunun için para kazanıyorlar. Siz dost sohbetlerinde çok çektiğinizi anlatıyorsunuz da bunu karın tokluğuna yaptığınıza hiç üzülmüyor musunuz? İşte bir yerden sonra sevgilileri için harcanan hayata acımaya başlayanların ‘Biri de benimle uğraşsın artık’ şalteri atıyor ve karşısındakinin de bundan etkilenmesini bekliyor. Arkadaş arasında yeni sevgiliniz hakkında ‘Ben onu değil, o beni çeksin’ demesini biliyorsunuz belki ama karşınızdaki adamın sizin hayatınızın çıkan kısmının özetinden haberi olmadığı için daha büyük çuvallıyorsunuz. Hani adamları karşınıza alıp “Bak sevgilim, ben zamanında çok çektim, artık çektirmek istiyorum” deseniz durum daha kolaylaşacak. Birkaç hafta sizin delirmelerinizle uğraşıp, aklınızı kaçırdığınızı düşünüp topuklayarak kaçacaklarına, en baştan ne gibi tahribatlar altında kaldığınızı bilseler, daha ılımlı yaklaşırlar belki. Çünkü siz konuyu dillendirmedikçe karşı taraf size deli gözüyle bakıyor. Yağmurda kalmış kedi yavrusu gibi kendinizi anlatıp yol alacağınıza direkt üzerinize en uygun deli gömleği için ölçü aldırır gibi davranmanın bir yararı yok. Herkes belirli bir yaştan sonra ilgi odağı olsun, birileri de onunla uğraşsın istiyor ama bunun bedeli o kadar kolay ödenir cinsten değil. Asıl amaç bu olunca sık sık yalnız kalınıyor haliyle. Ben sürümden kazanırım diye düşünüyorsanız o kısmı sizi ilgilendirir tabii.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.