Giyilebilir şıklık

Elele - - ESKİZ -

SADE, şık, çArpıCı vE GIyIlEBIlIr! OnlArın tAsArlADığı HEr pArçA zArAFEtIn yEnIDEn yorumlAnmış HAlI GIBI. MyBEstFrIEnDs’In tAsArımCılArı AyşEGül AFACAn KöksAl vE YAsEmIn Öğün’DEn yEnI sEzon IpuçlArını, zArIF şıklığın tüyolArını AlDık.

Son dönemde moda çekimlerinde hep en çok gözümün takıldığı ürünler mybeStfrıendS’e ait.

Gece-gündüz sade olmayı seven ve abartıdan hoşlanmayan kadınlar bilir; özel bir gün için elbise bulmak bazen samanlıkta iğne aramaya dönüşebiliyor. O yüzden Mybestfriends’in tasarımlarını ilk fark ettiğimde kalbim hızla çarpmaya başladı diyebilirim. Her davette, toplantıda giyilebilir zarif parçalar üreten ikili Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün’ün yolu üniversite yıllarında kesişmiş. Ardından Yasemin Öğün, modatutkusu.net isimli bir blog açmış. Ayşegül Afacan Köksal’ı arayıp birlikte ilerletmeyi teklif etmiş. Okulda yaptıkları projeleri hayata geçirip diktirmeye ve giyerek blog’da paylaşmaya başladıktan sonrası çorap söküğü gibi gelmiş. Her gün ‘Biz de o ürünlere sahip olmak istiyoruz’ mail’leri alan ikili, nabız yoklamak için Bebek Şenliği’ne 25 parçalık bir koleksiyonla katılmış. İki günde bütün koleksiyon tükenince Mybestfriends’i kurmaya karar vermişler. Şimdi modatutkusu.net üzerinden hala tüm moda dünyasını yakından takip edip, mybestfriends.com üzerinden de tasarımlarının satışını yapıyorlar.

KoleKsiyonların önceliği Kumaş Bizim bir kadınımız var. Tüm temalar aslında aynı kadının farklı ruh hallerini anlatıyor. Önce ‘Duality’ ile başladık. Aklı karışmış, bütünselliği arayan bir kadın tam karşımızda duruyordu. Sonra isyan etti o kadın. Koleksiyonlarımızdaki hikayemiz her kadının iç dünyasındaki derin arayışını anlatıyor. Hep daha fazlasını hep daha iyisini hak ettiğine inanan ve tüm arzusuyla bunu arayan… Böylece sürekli yenilenen bir kadın yaratıyoruz. Tema ile başlayan koleksiyonlar için çok derin bir araştırma dönemimiz var. Her zaman önceliğimiz kumaş. Bazen tek bir kumaşa aşık olup, tüm koleksiyonu o kumaşa uyumlu hale getirdiğimiz bile oluyor. Biz, giymeyeceğimiz hiçbir şey üretmiyoruz. İlk müşteri her zaman biziz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.