128 YONCA TOKBAŞ

Elele - - HAZİRAN İÇİNDEKİLER - Yonca ‘SOMut’

Hayatının vazgeçilmezleri, müzik listeleri, en sevdikleri...

Bu yazıyı dergime teslim etmek için kaleme aldığım günlerde SOMA felaketi var her yerde. İşçilerimiz göz göre göre öldüler. İHMALLER YÜZÜNDEN! İşini doğru yapması gerekenlerin yapmamaları yüzünden. Bugün günlerden 16 Mayıs. Üç gündür yastayız. Dergi çıktığında halimiz ne olacak bilmiyorum. Ölenler ölmüş, kalanlar da diri diri gömülmüş hayatlarına dönmüş olacaklar.

Böylesi bir zamanda, en sevdiğim şey olan şu sayfalara bir şeyler yazmak hiç kolay değil. Hayat devam ediyor. ‘Show must go on’ deniyor… Ve ben, emin değilim bu ‘şov’ nasıl devam edebiliyor. Bize bu deli gücü nasıl verilmiş. İnsan nasıl bir canlı? En büyük acıları yaşayıp yine de nasıl devam edebiliyor nefes almaya, gülmeye, eğlenmeye… Ama ediliyor işte. Sorum şu: Her şey devam eder evet. Hayat, eğlence, moda, müzik, defile, partiler, dört mevsim…

Önemli olan yapılması gerekenlerin yapılmış olması,derslerin alınmış olması, hataların tekrarlanmayacağına inanılması. Kendi adıma… Elimden geldiğince SOMA sonrası derslerin alınmış olması, bu tür iş cinayetlerinin meydana ASLA gelmemesi için gereken adımların atılması ve CAN güvenliğinin her şeyin önüne geçmesi için bir şeyler yapmak için çalışacağım.

Allah hepimize sabır versin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.