YALNIZ VE MUTLU KADIN

Yalnız mısınız? Sahilde çekilen aşk selfie’leri, kumların üzerine yazılıp kalp içine alınan isim fotoğrafları, romantik akşam yemeği yiyen çiftler, el ele yürüyüşe çıkan sevgililer... Canınızı sıkmasınlar. Siz de mutlu bir yaz geçirebilirsiniz.

Elele - - HAZİRAN İÇİNDEKİLER -

masum değil!

Tatile çıkmak, mutlu olmak için kimseye ihtiyacınız yok.

KİM DEMİŞ YAZ YALNIZ GEÇMEZ DİYE! GÜNEŞİN, DOĞANIN RENKLERİNİN TADI YALNIZKEN DE ÇIKARILIR.

İlla romantik bir tatil geçirmek zorunda değiliz ya! İlla her bahar aşık olmak zorunda da değiliz. Olursa itirazımız yok elbette ama olmuyorsa da kendinizi aile tatillerine hapsetmeye gerek yok. Çevrenizdeki tüm arkadaşlarınız evliyse ya da hepsinin sevgilisi varsa, yalnız da tatil yapabilirsiniz. Önce çevrenizdeki ‘yalnızsa mutsuzdur’ düşüncesiyle yaşayan insanlardan kurtulun. Tamam, belki hepsinden kurtulmak zor olabilir, o halde onları duymazdan gelmeyi deneyin. Onlara dert anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor olacak çünkü. Siz her ne kadar ‘yok kardeşim ben böyle iyiyim, keyfim yerinde’ deseniz de onlar içlerinden ‘ah canım yazık ya’ diye düşünüp, her seferinde keyfinizi kaçıracak. Ne de olsa, yalnız olmanın keyfini bilmeyen, hayatta tek başına ayakta durmayı öğrenememiş insanlar için yalnızlık gerçek bir kabus.

ARKADAŞ KURBANI OLMAYIN

Bir grup kadın vardır ki, onlar için iki ay sevgilisiz yaşamak ciddi bir bunalım nedenidir. Olur da yalnız kaldı diye böyle bir kadınla tatile çıkmaya kalkarsanız, vay halinize. ‘Bak görüyor musun birlikte ne güzel yüzüyorlar’, ‘Biz neden yalnızız’, ‘Bu adamın bu kızla ne işi var’ gibi cümlelerin yanı sıra, sahile inmek için üç saat hazırlanacağı için, tatil yerine kendinizi kabusta bulabilirsiniz. Üstelik kendinizi ilk ilgi gösteren adam ve garip arkadaşlarıyla birlikte yemek masasında bulabilirsiniz. Elbette iyi vakit de geçirebilirsiniz ama adamların birer ‘playboy’ ya da ‘apaçi’ olmadığını asla bilemezsiniz. Kendinizi poker masasında ‘flush royal’ gelecek diye beklerken, kasaya karşı yenilirken bulmanız olası.

AİLEYLE TATİL Mİ?

Eğer çekirdek ailenizle tatile çıkacaksanız, belki çok sorun yaşamayabilirsiniz. Ancak işin içine halalar ve teyzeler de girecekse, her an komşunun bankacı oğluyla tanıştırılmaya hazır olun. Ergenliğinizde yüzünde sivilceleri var diye beğenmediğiniz oğlanların, ‘six pack’ karınları, selülitsiz kadınlarla kurdukları mutlu yuvaları gördükçe kendinizi çekirdeğe ve okeye vermeniz de yüksek bir ihtimal. Selülitlerinize selülit, yağlarınıza yağ ekleyip döndüğünüz bir tatil bütün bir yazı bembeyaz geçirmekten bile kötü! Gittiğinize gideceğinize pişman olur, yalnız olduğunuza bin kere lanet okursunuz.

ÇİFTE KUMRULAR

Her saniyesini birlikte geçiren, yalnız başına tek adım atmayan, sevgili olmanın suyunu çıkarmış çiftlerin olduğu bir gruba katılmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Gerçi böyle bir durumda çift olmaktan soğuyarak yalnızlığınıza şükretme ihtimaliniz de yüksek! Ancak her ortamda kendinizi ortamı bozan, romantizmi kaçıran kişi

olarak hissedeceğiniz için tatilin tadını çıkartabileceğinizi zannetmeyin. Masada karşınız hep boş, yan şezlongunuzda hep çanta yığınları sizinle birlikte olacak. Yakın arkadaşınızın erkek arkadaşının yanında çapkınlık yapmanın tadına da varamayacağınız için, siz siz olun çiftlerle tatile çıkmaktan uzak durun.

ÖZGÜRLÜĞÜNÜZÜ İLAN EDİN

Kimseye hesap vermeden, saat kaçta nerede yemek yiyeceğinizi programlamaya çalışmadan, tek başınıza tatil yapmanın nesi kötü? Kendinizle baş başa kalabileceğiniz, ruhunuzu, kafanızı dinlendirebileceğiniz bir tatil hayal edin ve bunu yapın. Yalnız tatile çıkmanın kötü ya da utanılacak bir tarafı yok. Tek derdiniz fotoğrafınızı çekecek birinin yanınızda olmaması olur büyük ihtimalle. Selfie’nin suyu çıkmış olsa da hala kullanılabilir durumda. Selfie’yi grup fotoğrafı çektirmekten ibaret zanneden arkadaşlarınız için acınacak durumda olabilirsiniz ama kafanıza takmayın. İşin özü bu değil! İstediğiniz kadar tatlı yiyip, içki içebileceğiniz, sabah istediğiniz saatte uyanıp keyfini çıkarabileceğiniz birkaç gün... Bazılarının isteyip de elde edemediği özgürlüğünüzün, tek başınıza ayakta durmanın keyfini çıkarın. Siz güçlü bir kadınsınız. Kimse olmadan hayatın tadını çıkartmanın da keyifli tarafları olduğunu unutmayın. Yıllardır kendinize ayıramadığınız vakti ayırın. Eğer ilk kez yalnız seyahat edecekseniz ve yurt dışına gidecekseniz, dilini bildiğiniz bir ülkeye gitmeyi tercih edin. Değerli eşyalarınızı evde bırakın. Otel çalışanlarıyla arkadaşlık ilişkisi kurun, gece dışarı çıkarken nerelerin güvenli olabileceğini onlara sorun ve tahmini saat kaç gibi dönebileceğinizi onlara söyleyin. Yemeklerinizi ortak masaların bulunduğu restoranlarda yiyip, tanımadığınız insanlarla sohbet edin. Alkolü fazla kaçırmayın. Yeni tanıştığınız insanlara nerede konakladığınız ve soyadınız gibi bilgileri vermeyin. İçgüdülerinize güvenin.

SAYFA 90 Güzellik dünyasının

yıldızı bronz ten.

Sinem Gürleyük

• YALNIZ YAŞAMA EGZERSİZLERİ (D&R) ¨ 8.60 Tamamen gerçek hayattan toplanmış, Bahar Öztürk’ün gerçek duygularla yazdığı Yalnız Yaşama Egzersizleri, dışarıdan gelen eğlence seslerini bastıracak bir kent hayatı kitabı. Evet sırtınıza güneş kremi sürecek kimse yok ama teknoloji

gelişti, merak etmeyin. Sprey güneş kremleriyle kendi kreminizi

kendiniz sürebilirsiniz! Yalnız çıkacağınız tatilde edineceğiniz en yakın ve yeni arkadaş, kulaklığınız. FRIENDS (BEYMEN) ¨ 899 Kocaman bir bavulla değil, kabin boy bavulla tatile çıkın. Böylece havalimanlarında bavul kuyruklarına girmek zorunda kalmazsınız. KIPLING ¨ 859

VICHY CAPITAL

SOLEIL SPF 60 GÜNEŞ KORUYUCU

¨ 78.90

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.