ESTETİKTE BUZ DEVRi

YAZ GELİYOR GELMESİNE DE acaba ruhumuz kadar vücudumuz da yaza hazır mı dersiniz? Acil çözümler için bir plan hazırlamalı şimdi!

Elele - - ESTETİK -

Geldi Gelmedi, soğuktu sıcaktı dedik ve sonunda yazı Getirdik.

İçimiz kıpır kıpır, ne de olsa yaz demek tatil demek. Kumsal demek, deniz demek, güneş demek... Yazın anlamları böyle çoğalıp giderken o da ne? Yaz demek aynı zamanda bikini demek, radarımıza giriveren incecik kızlar demek, pareosuz ayağa kalkamamak, selülitlerle karşılaşmak hatta tüm özgüvenin yerle bir olduğu zamanlar da demek! Peki ne yapacağız? Yazın homini gırtlak yemenin önlemini nasıl alacağız ya da bir bölgede toplanıp gününü gün eden yağları nasıl kapı dışarı edeceğiz? Aslında cevap basit; yeni çıkan yöntemleri araştıracağız ve eğer kafamıza yatarsa belki de deneyeceğiz. İşte bu yöntemlerin en yenileri...

Önce dondur sonra zayıfla

Harvard Üniversitesi bilim adamlarının araştırmasından yola çıkılarak bulunan bu uygulama oldukça ilginç. Özellikle dondurma yiyen çocukların soğuk etkisi

ile yanaklarında incelme ve at jokeylerinde soğuğa karşı koşma sonrası baldırlarda incelme gören bilim adamları, bunu araştırmaya başlamış. Soğuk havanın yağlar üzerindeki etkisini keşfeden araştırmacılar, bunu estetik dünyasına da kazandırmayı amaçlayarak yola çıkmışlar. Coolfit denilen bu uygulama, özellikle doğum sonrası ya da genetik olarak erken yaşlarda görülen bölgesel yağlar üzerinde etkili olmayı amaçlıyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Dilek Avşar, “Özellikle liposuction yaptırmak istemeyen ya da liposuction yaptırmış ama yeterli sonucu alamamış göbek çevresi, alt ve üst karın, bel, bacak ve kol içleri, basen, sırt gibi yağlanmış bölgelerin yağdan temizlenmesinde bu yöntem uygulanabiliyor” diyor.

nasıl uyGulanıyor?

Cerrahi olmayan bu işlemde kullanılan aletin özel başlıkları vücudun yağlı olan bölgelerine yerleştiriliyor. Yağlı bölge başlığın iki kenarı arasına alınarak vakumlanıyor ve soğuk uygulama başlıyor. Her bir başlık bir saat süresince uygulama yapılan bölgenin üzerinde kalıyor. Bir saat sonra başlık uygulama bölgesinden kaldırılıyor ve iki dakika süresince uygulama bölgesine masaj yapılıyor. Bu masaj sırasında hafif bir karıncalanma hissi oluşuyor.

Op. Dr. Avşar, “Yağ hücrelerinin sayısı vücutta belirli sayıda oluyor ve kilo almakla bu hücrelerin sayısı artmıyor. Kilo aldıkça hücreler şişiyor, büyüyor ve hacimleri artıyor. Cerrahi işlemlerde yağ hücreleri dışarıya taşınıyor. Bu uygulama aynı etkiyi göstermeyi amaçlıyor. Vücuttaki yağı azaltırken yağ hücrelerini küçültmeye de yardımcı oluyor. Yağ hücreleri işlemden sonra doğal yıkım sürecine giriyor ve parçalanıp vücuttan atılıyor. İlk haftada yıkımın başlaması ve vücuttaki etkisinin en fazla üç ayda tamamlanması hedefleniyor” diyor.

Tek seanslık bir uygulama olan bu yöntem sonrasında iyileşme süresine de ihtiyacınız yok. İşlem sonrasında ameliyat izi oluşması, dalgalanma, girintiçıkıntı gibi sorunlarla da karşılaşılmıyor. İşlemden hemen sonra eve ya da işe dönülebiliyor.

SOĞUK HAVANIN YAĞLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİ KEŞFEDEN ARAŞTIRMACILAR, BUNU ESTETİK DÜNYASINA DA KAZANDIRMAYI AMAÇLIYOR.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.