Bir varmış Bir yokmuş...

Elele - - YAZAR -

Pamuk Prenses ve Prens, evlendikten sonra şatolarına yerleşmişler ve birlikte yaşamları başlamış. İlk zamanlarda her şey yolunda gidiyormuş. Ancak birkaç ay geçip cicim günleri bittikten sonra, Pamuk Prenses’in canı çok sıkılmaya başlamış. Çünkü Prens çok meşgulmüş. Uzun seferlere çıkıyor, boş zamanlarını da avda geçiriyormuş. Sonunda Pamuk Prenses dayanamamış, “Sen artık benimle hiç ilgilenmiyorsun. Demek ki artık beni sevmiyorsun” diye bağırmış.

Prens çok üzülmüş ama hemen empati kurmuş. Pamuk Prensesi anlamış. “Seni çok seviyorum hayatım. Özür dilerim ama iş hayatı böyle bir şey. Seni ne kadar özlesem de hem sana iyi bakabilmek hem de kariyerim için bu tatsız seferlere çıkmak zorundayım. Ama ava gitmek zorunda değilim. Senin için seve seve avdan vazgeçerim” demiş. Pamuk Prenses hemen atılmış, “Hayır hayatım vazgeçme. Hobilerine zaman ayırmazsan sen mutlu olamazsın ki. Belki bazen ben de sana katılırım. Ya da senin ava gittiğin zamanlarda, ben de yoga falan yapar, kendimi oyalarım. Merak etme. Sadece beni sevdiğini bilmeye ihtiyacım vardı” demiş.

Bundan birkaç ay sonra Pamuk Prenses, Prens’in annesiyle tartışmış. Olanları gelip Prens’e anlatmış. Ancak Prens’in bu duruma ne kadar üzüldüğünü görünce çok pişman olmuş. Gidip ana kraliçeyle konuşmuş. Sorunlarını kendi aralarında çözmüşler ve bir daha gerginlik yaşamamak için daha dikkatli olmaya karar vermişler.

Senenin sonuna doğru Prens’in işleri bozulmuş. Eskisi kadar altın kazanamıyormuş. Kara kara düşünmeye başlamış. Pamuk Prenses, “Üzülme hayatım” demiş. Hemen bir bütçe planlaması yapmış. Yoga ve resim derslerini bir süreliğine ertelemiş. Yedi cücelerle konuşup, maaşlarını azaltmış. Uyuyan Güzel’e, Rapunzel’e ve diğer arkadaşlarına haber salmış. Balo elbiseleri dikip para kazanmaya başlamış. Bu tasarruf tedbirleri ve elde ettiği gelirlerle Prens’e destek olmuş. Prens de boş durmamış. Prensesten aldığı destekle, morali hemen düzelmiş. Daha çok çalışmış. Bu zor günleri de ilişkilerini yıpratmadan aşmışlar...”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.