CANER ÖZYURTLU

ÇEtEnin DAHisi BAHADır

Elele - - ELELE ÖZEL -

Caner Özyurtlu, ‘Ulan İstanbul’ dizisindeki çetenin dahisi. ‘Elveda Rumeli’nin Deli Namık’ı olarak hafızalara kazınan Özyurtlu’nun yeni karakterinin de bir fenomene dönüşmesi an meselesi.

Senaryoyu okuduğunuzda ilk ne düşündünüz?

Kimlerin oynayacağını merak ettim. Çünkü her sahnede herkes bir arada. O yüzden çok fazla birlikte zaman geçirilecek, hayatımızı birlikte yaşayacağımız bir set ortamı bizi bekliyordu. Sonra kadroyu öğrenince ‘tamam’ dedim! Bu işin en cazip tarafı, ekip, yönetmen ve oyuncular. Normalde böyle şeyler pek söylemem. Bu konuda gerçekten çok ciddiyim.

Nasıl bir karakteri canlandırıyorsunuz?

Grubun dahisi diyebileceğimiz bir karakter. Hacker ve bütün bilişim suçlarını o işliyor. İsmi Bahadır. Planları o yapıyor diyebilirim. Özellikle bilgisayarla yapılması gerekenleri, kırılması gereken güvenlik duvarlarını, gizli kameraları o alt ediyor.

Peki, elinizde bir güç olsa İstanbul’dan neleri silerdiniz, neleri eklerdiniz?

Genel kabalığı silerdim. Çok romantik bir cevap oldu ama İstanbul’da sokağa çıkmak istemememin en büyük sebeplerinden biri kabadayı ruhu. Biraz daha naiflik eklerdim. Trafik gibi çok net cevaplar da var ama onlar o kadar sorun değil. Daha insani sorunlarım var İstanbul’la ilgili.

Denemek mi, pişman olmak mı?

Denemek hem de her şeyi ve hiç pişmanlık duymamak. Şu ana kadar hayatta yaptığım ve pişmanlık duyduğum hiçbir şey yok.

‘Ulan İstanbul’ dışında şu an kovaladığınız işler var mı?

Temmuzda ‘Hayal Dayı’ isimli bir sinema filminde oynayacağım. Ali Yorgancıoğlu çekiyor. Türkiye’de çok fazla yapılmayan fiziksel komedi tuvalet filmi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.