ŞEBNEM BOZOKLU

yeni fenoMen yaren

Elele - - ELELE ÖZEL -

‘Canım Ailem’in Meliha’sı Şebnem Bozoklu, dizi yayınlanmadan Yaren’i tüm Türkiye’ye tanıttı. İnternet üzerinden klibi ilk üç günde tıklanma rekorları kırdı. Bozoklu bu karakterin onu tam kalbinden vurduğunu söylüyor!

Yaren karakteri daha dizi yayınlanmaya başlamadan fenomen oldu…

Evet, inanılmaz ilgi gördü. Benim için iki açıdan çok önemli bir karakter. Hep oynamak istediğim bir tip. Sahnedeyken son derece kadınsı, iddialı, fark edilen bir kadın. Sokağa çıktığında ise pavyonda çalıştığı ve kendini korumak istediği için çok erkeksi bir tavrı var. Yeşil parkası, jean pantolonu, spor ayakkabıları ve abartısız makyajıyla görünüyor. Bu değişim benim için çok önemli. İkinci önemli tarafı ise şarkı söylemesi. Sözü müziği Yaren’e ait olan ‘Kezzapla Mayonez’ şarkısı için stüdyoya girdim, şarkı söyledim ve bir klip çekildi. Bu klip müzik kanallarında gösteriliyor, radyolarda dinletiliyor, hit listelerine girdi! İnternette aldığı tık sayısı ile rekor kırdı. Bütün bunlar benim için fantastik, farklı şeyler. Yaren beni tam kalbimden vurdu.

Hikayeyi nasıl buldunuz?

Ben hikayenin tazeliğine ve az bulunurluğuna da vuruldum. Çünkü ‘Ulan İstanbul’un hikayesi Türk televizyonlarında daha önce çok izlemediğimiz bir hikaye. Çok yeni, çok taze, çok genç bir beyin takımı tarafından üretilen, yazılan, yönetilen, oynanan bir iş. Altı kişinin hayata beraber tutunma mücadelesini ana hikaye olarak alıyor.

Üzülmek mi, kalp kırmak mı?

Kalp kırmayı hiç istemem. İkisini de istemem ama bence zaten az kalp kırarsan üzülmezsin hayatta.

Şu sıralar kafanızı yastığa koyduğunuzda en çok neyin hayali meşgul ediyor sizi?

Biraz daha sakin ve huzurlu bir ülkenin içinde yaşama hayali beni cezbediyor, geceleri bunu düşünüyorum.

Yaz aylarında başka bir proje var mı?

Evet, temmuz sonunda muhtemelen bir sinema filmi çekeceğiz. Ancak detaylar belli olmadığı için şu anda anlatamıyorum.

‘Ben tam evlilik kadınıymışım’ diyor musunuz?

Evlilik çok yolunda gidiyor. Hayatın merkezi değil bence insanların medeni hali. Yani evli olmak ya da bekar olmak hayatın merkezinde olmamalı. Nerede mutluysan, nasıl mutluysan öyle devam etmeli. Bu yüzden bana evlilik kötü gelmedi aksine iyi geldi. Keyfimiz çok yerinde, beş yılı bitirdik. Emre ile olan ilişkimi seviyorum!

Anne olmaya ne kadar yakın hissediyorsunuz kendinizi?

Olabilir, yakın hissediyorum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.